Fender Limited Edition Phil Lynott Precision Bass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Limited Edition Phil Lynott Precision Bass

Celebrując 50 rocznicę powstania Thin Lizzy oraz 70 rocznicę urodzin Phila Lynotta, Fender Custom Shop zaprezentował limitowaną replikę oryginalnego modelu Precision Bass frontmana zespołu.

W tym roku obchodzimy 50 rocznicę powstania Thin Lizzy oraz - 20 sierpnia - 70 rocznicę urodzin współzałożyciela, głównego kompozytora, frontmana i basisty zespołu - Phila Lynotta. Spersonalizowany, wykończony na czarno P Bass z lustrzanym pickguardem był jednym z głównych instrumentów Lynotta, który można dziś zobaczyć na wielu zdjęciach z epoki.

Zadania pieczołowitego odtworzenia tego modelu podjął się Master Builder Fendera, John Cruz. "W okresie, gdy dorastałem, Thin Lizzy zawsze był moim ulubionym zespołem - mówi Cruz - Po ukończeniu modelu Gary Moore Limited Edition Artist Signature zdałem sobie sprawę, że Phil powinien zostać uhonorowany w następnej kolejności wraz z godnym zaufania modelem Precision Bass z 1978 roku, którego używał przez całą karierę. To wyjątkowy hołd dla zmarłego bohatera i jego fanów, których - podobnie jak mnie - Phil zainspirował do grania muzyki." Fender Limited Edition Phil Lynott Precision Bass został po raz pierwszy zaprezentowany podczas letnich targów NAMM 2019.

Cruz odtworzył każdy niuans wzorcowego instrumentu, w tym modyfikacje Lynotta, takie jak lustrzany pickguard i mostek. Zauważył również, że oryginalny bass nie jest mocno poobijany, ponieważ Phil Lynott bardzo o niego dbał. Master Builder zadbał również o dostępne wraz z basem dodatki, które spodobają się fanom niezapomnianego lidera Thin Lizzy - customowy, skórzany pasek, customowa, skórzana i nabijana ćwiekami opaska na rękę, charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne, certyfikat autentyczności, a także unikalny futerał Anvil z logo zespołu i napisem "Phil Lynott Thin Lizzy Fragile".

Fender Limited Edition Phil Lynott Precision Bass posiada korpus z dwóch kawałków jesionu wykończony na czarno i pokryty lakierem nitrocelulozowym. Nie zapomniano oczywiście o dużym pickguardzie w lustrzanej wersji. Klonowy gryf wycięty metodą Rift Sawn charakteryzuje się profilem 1975 "U". Na przykręcanej czterema śrubami płytce łączenia gryfu z korpusem umieszczono wygrawerowany wizerunek charakterystycznej sylwetki Lynotta. Palisandrowa podstrunnica mieści 20 progów jumbo oraz białe kropki markerów. Promień podstrunnicy wynosi 7,25", a menzura 34".

Bas wyposażono w dzielony przetwornik Custom Shop Hand-Wound '78 Single-Coil Precision Bass, który regulowany jest pokrętłami Master Volume i Master Tone. Na pokładzie instrumentu znajdziemy również masywny mostek Bad Ass II, vintage'owe klucze w stylu lat '70, siodełko z kości, straplocki Dunlopa, a także okrągły docisk strun na główce.

http://www.fendercustomshop.com