Nowa aplikacja Fender Songs

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowa aplikacja Fender Songs

Fender ogłosił premierę nowej, innowacyjnej aplikacji Fender Songs, która umożliwi użytkownikom ćwiczenia i grę na gitarze, ukulele lub pianinie do milionów ulubionych utworów.

Fender Songs jest czwartą aplikacją opracowaną przez amerykańskiego producenta w ciągu dwóch lat (obok Fender Play, Fender Tone i Fender Tune) i drugą płatną na zasadzie subskrypcji. Powstała ona na bazie platformy edukacyjnej Fender Play i jest jej swoistym rozwinięciem - adresowana jest bowiem już nie do początkujących graczy, ale do bardziej zaawansowanych gitarzystów na wszystkich poziomach umiejętności, którzy będą mogli teraz łatwiej nauczyć się swoich ulubionych utworów.

"Jesteśmy przekonani, że Fender Songs pozwoli graczom znacząco rozwinąć ich repertuar piosenek - mówi dyrektor generalny Fendera, Andy Mooney - Goldman Sachs przewiduje, że liczba subskrybentów platform streamingowych przekroczy w ciągu trzech lat 700 milionów, a do 2030 roku przekroczy miliard. To oszałamiające liczby, które dobrze wróżą sukcesowi Fendera zarówno w świecie cyfrowym, jak i analogowym."

Z platformy Fender Play korzysta w tej chwili 100 tysięcy osób opłacających subskrypcję, co daje firmie pozycję lidera na rynku aplikacji edukacyjnych skierowanych do początkujących gitarzystów, basistów i graczy na ukulele. Fender Songs jest następnym, naturalnym krokiem dla użytkowników Fender Play na drodze ich rozwoju jako instrumentaliści, pozwalając im na dalszy rozwój i większą niezależność w tworzeniu muzyki.

Z aplikacji Fender Songs można korzystać w trzech różnych trybach, które umożliwią opanowanie utworu od początku aż do końca z ostateczną możliwością jego rejestracji:
Practice - dołączony podkład audio, wykres akordów i tekst utworu
Play-along - gra w czasie rzeczywistym 'w stylu karaoke' z przesuwającymi się akordami i tekstem
Perform - użytkownik widzi zmianę akordów i tekstu i ma możliwość zarejestrowania własnej gry bez podkładu, w celu dalszego wykorzystania nagrania do ćwiczeń.

Użytkownik może grać do ulubionych utworów lub uczyć się zupełnie nowych, korzystać z zasobów Apple Music wybierając ulubionego artystę i gatunek, a także tworzyć treningowe setlisty. Do dyspozycji są również takie narzędzia jak metronom, podkład perkusyjny, podkład rytmiczny (perkusja + bas), regulacja tempa, kapodaster, tryb leworęczny i odliczanie. Sercem aplikacji jest złożony algorytm rozpoznawania akordów, który w ciągu kilku sekund potrafi rozpoznać wszystkie akordy każdej piosenki z biblioteki Fendera.

Dzięki umowom zawartym przez Fendera z firmami Sony/ATV Music Publishing, Warner Chappell Music, Kobalt i BMG, wykonawcy i twórcy piosenek, których utwory zostaną wykorzystane w aplikacji otrzymają stosowne tantiemy. Oczywiście, firma zawarła również odpowiednie umowy w największymi właścicielami praw autorski, takimi jak Warner Music Group.

"Cieszymy się, że możemy powiększyć naszą ofertę cyfrowych produktów o Fender Songs. Aplikacja ta umożliwi graczom dostęp do praktycznie każdej piosenki, jakiej zapragną i zapewni szybki i łatwy do opanowania rozkład akordów, z którego można korzystać bezpośrednio z platformy - mówi dyrektor działu Fender Digital, Ethan Kaplan - Natomiast współpraca z Apple Music, wydawcami i wytwórniami pozwala na w pełni licencjonowane korzystanie z zasobów muzycznych."

Fender Songs przeznaczony jest razie jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych, ale będzie stopniowo rozszerzany na inne obszary, w tym oczywiście Europę. Aplikacja dostępna jest w App Store i jest dedykowana dla iPhone i iPod (w przyszłości również iPad). Miesięczna opłata wynosi 4,99 $, a roczny abonament - 41,99$ (plus 10% zniżki na gitary, wzmacniacze i sprzęt dostępne na Fender.com)

https://www.fender.com