Nowy wzmacniacz Fender Champion 100XL

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Nowy wzmacniacz Fender Champion 100XL

Fender zaprezentował nowy flagowy model wzmacniacza w serii Champion - 100XL, który został wyposażony w duży wybór brzmień oraz efektów i przeznaczony jest dla gitarzystów potrzebujących sprzętu łatwego w użyciu.

Fender zapowiada, że Champion 100XL - podobnie jak jego mniejszy i starszy brat 50XL - wnosi nieco więcej agresywnego charakteru do serii Champion zarówno w kwestii brzmienia, jak i wyglądu. 100XL kontynuuje estetykę 'black on black' zaprezentowaną w tej serii po raz pierwszy wraz z 50XL - gdzie czarne wykończenie posiada zarówno teksturowany winyl obudowy, jak i tkanina maskownicy.

100 watowy wzmacniacz cyfrowy wyposażono w dwa dwunastocalowe głośniki Celestion Midnight 60, co daje wystarczającą moc nawet na większe sceny. Jednocześnie wyjście słuchawkowe pozwoli na cichą grę choćby we własnej sypialni, a wejście AUX na grę do własnych podkładów. Champion 100XL posiada dwa kanały - czysty (Channel 1) i przesterowany (Channel 2). Każdy kanał posiada niezależną kontrolę barwy, zestaw efektów oraz opcję Tap Tempo.

Kontrola Channel 1 - Volume 1, Treble, Bass, FX level, FX select
Kontrola Channel 2 - Gain, Volume 2, Voice, Treble, Mid, Bass, FX level, FX select

Fender Champion 100XL uzbrojono w 16 rodzajów brzmień, które można wzbogacić dzięki dodatkowej palecie - dostępnych dla każdego kanału - 16 klasycznych efektów, takich jak reverb, delay/echo, chorus, tremolo i Vibratone, w tym czterem efektom typu “stompbox” - Compressor, Overdrive, Distortion i Octaver. Odrębne zestawy efektów dla każdego kanału pozwalają na zupełnie inne ustawienia dostępne po przełączeniu kanałów. Przełączenie może następować przy pomocy dwuprzyciskowego footswitcha, który włącza również efekty.

 

 

https://www.fender.com