Fender Britt Daniel Tele Thinline

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Britt Daniel Tele Thinline

Fender zaprezentował kolejną nowość z serii Artist Signature - Britt Daniel Tele Thinline.

Britt Daniel to współzałożyciel, wokalista i gitarzysta amerykańskiej formacji Spoon tworzącej na pograniczu indie rocka i popu. Daniel współpracował ostatnio z lutnikami Fendera nad stworzeniem sygnowanego modelu Tele Thinline. Jego wygląd i wyposażenie - uwzględniające wskazówki muzyka - powinny przypaść do gustu nie tylko fanom zespołu, ale również innym gitarzystom, który docenią jego brzmienie, lekki rezonujący korpus i wygodę gry.

Fender Britt Daniel Tele Thinline posiada cienki i lekki, jesionowy korpus typu semi-hollow w stylowym, customowym wykończeniu Amarillo Gold. Na wierzchniej płycie gitary znalazł się otwór rezonansowy w kształcie f oraz czarny binding i pickguard. Jak zapewnia firma, dzięki świetnie rezonującemu korpusowi model charakteryzuje się dużą głośnością nawet przy skręconej gałce Volume. Jasna, jednolita stylistyka kolorystyczna instrumentu została utrzymana dzięki zastosowaniu klonu zarówno do budowy gryfu, jak i podstrunnicy. Wykonany z jednego kawałka drewna gryf posiada profil Deep C. Podstrunnica o promieniu 9,5" mieści 22 progi medium jumbo oraz czarne kropki znaczników pozycji.

Gitarę uzbrojono w zestaw ręcznie nawijanych przetworników single coil z Custom Shopu - mostkowy Vintage-Style Tele oraz Texas Special przy gryfie. Elektronikę uzupełnia trzypozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume i Master Tone. Gałka głośności kryje w sobie również przełącznik S-1 pozwalający na przełączenie pracy pickupów szeregowo/równolegle.

Na osprzęt składa się sześciosiodełkowy mostek Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus, klucze ClassicGear łączące vintage'owy wygląd z nowoczesnym przełożeniem 18:1, siodełko z syntetycznej kości oraz płytka łączenia korpusu i gryfu, na której wygrawerowano byka oraz logo marki. W skład kompletu wchodzi również wzmacniany futerał z ABS - Elite Molded.

 

 

https://www.fender.com