Fender Sixty-Six z serii Alternate Reality Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Sixty-Six z serii Alternate Reality Collection

Fender zaprezentował nowy model The Sixty-Six - drugi instrument z tegorocznej, unikalnej serii Alternate Reality Collection.

Przypomnijmy, że Alternate Reality Collection jest swoistym następcą ubiegłorocznej, limitowanej serii Parallel Universe opartej na hybrydowych instrumentach łączących cechy kilku modeli. Podobnie jak ona, również Alternate Reality Collection ma odzwierciedlać innowacyjne podejście Fendera do tworzenia gitar. W ramach nowej linii amerykański producent - któremu przyświecało motto "nie tylko kolejny Strat" - zaprezentuje eklektyczne modele, wykorzystujące różne elementy designu Fendera, które pozostając jedną nogą w przeszłości stanową zarazem krok w przyszłość. Począwszy od marca do sierpnia firma, w ramach linii Alternate Reality Collection wypuści pięć nowych modeli. Pierwszym z nich był Powercaster, drugim jest The Sixty-Six.

The Sixty-Six ma łączyć klasyczne brzmienie Fendera z unikalnym designem. Instrument oparty jest na zmniejszonym korpusie Jazz Bass i został uzbrojony w konfigurację przetworników HSS, która ma zagwarantować szeroki zakres brzmieniowy, począwszy od tłustych leadów do funkujących partii rytmicznych.

Korpus gitary wykonano z jesionu i wykończono lakierem poliestrowym na wysoki połysk w trzech wersjach kolorystycznych - 3-Color Sunburst, Daphne Blue i Natural. Dwie pierwsze połączono z trzywarstwowym pickguardem w kolorze Mint Green, model Natural zdobi pickguard czarny. Kształt korpusu Jazz Bass został nieco pomniejszony, żeby uczynić instrument bardziej przyjaznym dla gitarzystów. Przykręcany gryf o profilu Modern "C", wygodnym do niemal każdego stylu muzycznego, oraz podstrunnicę wykonano z klonu. Znajdziemy na niej 22 progi medium jumbo, markery w kształcie czarnych kropek oraz siodełko z syntetycznej kości. Promień podstrunnicy wynosi 9,5", a menzura instrumentu 25,5".

 

 

Na osprzęt złożył się sześciosiodełkowy mostek Vintage-Style Synchronized Tremolo z ramieniem wziętym ze Strata i klucze Fender Vintage-Style umieszczone na dużej główce również typowej dla Stratocastera. Za przeniesienie brzmienia odpowiada mostkowy humbucker Player Series Alnico 2 oraz dwa pickupy single-coil Player Series Alnico 5 Tele - wszystkie z chromowanymi osłonami. Są one sterowane pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Master Volume i Master Tone wyposażonymi w czarne pokrętła również pożyczone z modelu Jazz Bass.

 

https://www.fender.com/