Fender Meteora HH z serii Alternate Reality Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Meteora HH z serii Alternate Reality Collection

Fender zaprezentował kolejny instrument z tegorocznej, unikalnej serii Alternate Reality Collection - Meteora HH.

Alternate Reality Collection jest swoistym następcą ubiegłorocznej, limitowanej serii Parallel Universe opartej na hybrydowych instrumentach łączących cechy kilku modeli. Podobnie jak ona, również Alternate Reality Collection ma odzwierciedlać innowacyjne podejście Fendera do tworzenia gitar. W ramach nowej linii amerykański producent - któremu przyświecało motto "nie tylko kolejny Strat" - zaprezentuje eklektyczne modele, wykorzystujące różne elementy designu Fendera, które pozostając jedną nogą w przeszłości stanową zarazem krok w przyszłość. Począwszy od marca do sierpnia firma, w ramach linii Alternate Reality Collection wypuści pięć nowych modeli. Pierwszym z nich był Powercaster, drugim Sixty-Six, a trzecim zaprezentowana właśnie Meteora HH.

Meteora o kształcie korpusu bazującym na wzorze znanym z Jaguara/Jazzmastera pojawiła się już w ramach ubiegłorocznej serii Parallel Universe - wówczas w konfiguracji z dwoma telecasterowymi przetwornikami single-coil. Tym razem Meteora z serii Alternate Reality Collection uzbrojona jest w parę humbuckerów, ale nie jest to jedyna różnica między tymi modelami - do budowy zastosowano inne rodzaje drewna oraz osprzęt.

Instrument posiada olchowy korpus wykończony na wysoki połysk lakierem poliestrowym i dostępny jest w trzech wyrazistych wersjach kolorystycznych: Candy Apple Red, Lake Placid Blue i Surf Green. Klonowy, przykręcany czterema śrubami gryf cechuje się komfortowym profilem Modern C, a jego tylna część została pokryta satynowym lakierem uretanowym, podczas gdy główkę wykończono na wysoki połysk. W przeciwieństwie do klonowej podstrunnicy ubiegłorocznej odsłony gitary, tym razem znajdziemy tu drewno Pau Ferro. Podstrunnica o promieniu 9,5" mieści 22 progi medium jumbo, białe kropki znaczników pozycji oraz siodełko z syntetycznej kości. Menzura Meteory wynosi 25,5".

Gitara posiada trzywarstwowy, czarny (z wewnętrzną białą warstwą) pickguard, oraz mostek Adjusto-Matic ze strunami przechodzącymi przez korpus. Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Player Series Alnico 2 w chromowanych osłonach. Całość uzupełnia trzypozycyjny przełącznik toggle, regulatory Volume 1 (dla przetwornika mostkowego) i Volume 2 (dla przetwornika gryfowego), mini przełącznik push/push zmieniający ten układ, czyli zamieniający przypisanie pokręteł głośności do poszczególnych humbuckerów oraz regulacja Master Tone z opcją push/pull rozłączającą cewki. 

 

https://www.fender.com/