Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Rarities Flame Ash Top Stratocaster

Fender zaprezentował trzeci model z tegorocznej, limitowanej linii instrumentów - Rarities Series. Tym razem jest nim Flame Ash Top Stratocaster. 

Począwszy od kwietnia do grudnia 2019, w limitowanej linii Rarities Series pojawi się dziewięć butikowych modeli gitar. Instrumenty, wykonane w kalifornijskiej siedzibie firmy w Coronie, będą posiadać m.in. wzorzyste topy z klonu, jesionu i koa (wykorzystane w nich drewno daje nazwę poszczególnym modelom), customowe przetworniki klasy premium, opracowane dla każdego modelu, unikalną elektronikę oraz high-endowe wykończenia. Pierwszym modelem w jej ramach był Rarities Flame Maple Top Stratocaster, drugim zaprezentowanym w maju Rarities Red Mahogany Top Telecaster. Czerwcowa nowość to Rarities Flame Ash Top Stratocaster.

Gitara posiada olchowy korpus wykonany z dwóch kawałków drewna, który wieńczy top z jesionu płomienistego w wykończeniu Plasma Red Burst. Korpus pokryto błyszczącym lakierem nitrocelulozowym i wyposażono w trzywarstwowy czarno-biały pickguard. Do budowy gryfu oraz podstrunnicy posłużył klon ptasie oczko. Zbudowany z jednego kawałka drewna, przykręcony czterema śrubami gryf cechuje się profilem '60s "C" i został wykonany z wykorzystaniem tych samych technik, które stosowano do budowy gryfów z lat '50. Podstrunnica o promieniu 9,5" mieści 21 wysokich i wąskich progów, klasyczne znaczniki pozycji w postaci czarnych kropek z pearloidu oraz siodełko z kości.

Na pokładzie instrumentu zamocowano trzy przetworniki Custom Shop '54 Strat Single-Coil, które mają za zadanie oddać autentyczny, vintage'owe brzmienie Fendera. Ich pracę reguluje pięciopozycyjny przełącznik oraz potencjometry Master Volume, Tone (pickup środkowy i gryfowy) i Tone (pickup przy mostku). Na wyposażenie Fendera Rarities Flame Ash Top Stratocaster składa się sześciosiodełkowy, sześciopunktowy, zsynchronizowany mostek tremolo Pure Vintage oraz klucze Pure Vintage "Fender Deluxe". Menzura gitary wynosi oczywiście 25,5" i jest ona oferowana w komplecie z twardym futerałem w brązowym kolorze.

 

 

https://www.fender.com/