Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster

Drugim instrumentem z tegorocznej, nowej linii instrumentów Fendera - Rarities Series jest Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster. 

Począwszy od kwietnia do grudnia 2019, w limitowanej linii Rarities Series pojawi się dziewięć butikowych modeli gitar. Instrumenty, wykonane w kalifornijskiej siedzibie firmy w Coronie, będą posiadać m.in. wzorzyste topy z klonu, jesionu i koa (wykorzystane w nich drewno daje nazwę poszczególnym modelom), customowe przetworniki klasy premium, opracowane dla każdego modelu, unikalną elektronikę oraz high-endowe wykończenia. Pierwszym modelem w jej ramach był Rarities Flame Maple Top Stratocaster. Drugi, zaprezentowany w maju, to Rarities Red Mahogany Top Telecaster

Gitara posiada korpus z dwóch kawałków czarnego jesionu poddanego politurowaniu oraz top z wzorzystego, czerwonego mahoniu, od którego instrument wziął nazwę. Wygodny, przykręcany, jednoczęściowy gryf cechuje się profilem Modern "Deep C" i został wykonany z klonu, tak samo jak podstrunnica. Mieści ona 22 wąskie i wysokie progi, znaczniki pozycji w postaci kropek wykonanych z czarnego pearloidu, a także siodełko z kości. Promień podstrunnicy wynosi 9,5". Fender Rarities Red Mahogany Top Telecaster został wykończony na wysoki połysk lakierem poliuretanowym. Za dodatkowe wrażenia estetyczne gitary odpowiada szylkretowy binding, który koresponduje z pickguardem oraz doskonale tu pasujący złoty osprzęt.

Nowy model z serii Rarities to oczywiście nie tylko wygląd. Instrument napędza para przetworników z Custom Shopu - mostkowy Vintage-Style Single-Coil Tele oraz złoty singiel Twisted Tele pod gryfem. Za ich kontrolę odpowiadają regulatory Master Volume i Master Tone oraz trzypozycjny przełącznik. Na pokładzie Fendera znajdziemy ponadto klucze deluxe z główkami z białego pearloidu oraz vintage'owy mostek Tele ze strunami przechodzącymi przez korpus i trzema kompensowanymi, mosiężnymi siodełkami. W komplecie wraz z gitarą znajduje się również twardy futerał w brązowym kolorze.

 

 

https://www.fender.com/