Fender Stevie Ray Vaughan Signature Stratocaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER CUSTOM SHOP
Fender Stevie Ray Vaughan Signature Stratocaster

Jedną z nowości Custom Shopu Fendera z serii Custom Artist jest zaprezentowany na targach NAMM 2019 model Stevie Ray Vaughan Signature Stratocaster.

Najgłośniejszą tegoroczną premierą Fender Custom Shopu są dwa wyjątkowe modele Jimmy Page'a, ale w tym roku światło dzienne ujrzały również inne sygnowane instrumenty marki. W zeszłym roku Fender zaprezentował ściśle limitowany set braci Vaughan, w skład którego wchodził wiernie odtworzony z oryginału Limited Edition Stevie Ray Vaughan Strat. Tym razem światło dzienne ujrzał kolejny model opatrzony nazwiskiem ikony gitarowego grania i jednego z najważniejszych ambasadorów Fendera - Stevie Ray Vaughan Signature Stratocaster. Instrument ten został pierwotnie zaprojektowany przez Fender Custom Shop i Steviego przed jego śmiercią w 1990 roku, a teraz dołączył do stałej oferty serii Custom Artist Fendera.

Stevie Ray Vaughan znacząco zmodyfikował swojego Stratocastera, aby jego brzmienie pasowało do energetycznego blues-rockowego stylu gry. Odpowiada za nie trio przetworników high output Custom Shop Hand-Wound Texas Special Single-Coil Strat. Wzorując się na swoim bohaterze - Jimi Hendrixie - Steve użył w gitarze mostka tremolo w wersji dla graczy leworęcznych, co umożliwiło mu używanie wajhy tremolo przy pomocy łokcia - ta modyfikacja znalazła się oczywiście w nowym modelu Custom Shopu Fendera.

Korpus gitary został wykonany z dwóch kawałków selekcjonowanego drewna olchy i wykończony lakierem w - znanej z innych customowych modeli - wersji NOS (New Old Stock), mającej sprawiać wrażenie jakby gitara była wykonana wiele lat temu i od tego czasu nie była używana. Przykręcany, klonowy gryf wycinany metodą rift sawn posiada customowy profil “Oval C”, nieco cieńszy od strony strun wiolinowych. Podstrunnica z Pau Ferro posiada promień 12", 21 progów jumbo, białe kropki znaczników pozycji wykonanych z kompozytu micarta oraz siodełko z kości. Czarny pickguard zdobią charakterystyczne litery SRV, sygnatura Steviego znalazła się również na główce. Z kolorem wykończenia 3-Color Sunburst dobrze koresponduje złoty osprzęt.

Trio przetworników kontrolowane jest pięciopozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Master Volume i dwoma Tone (dla pickupów przy gryfie i środkowego). Osprzęt instrumentu uzupełniają vintage'owe klucze. W skład kompletu z gitarą wchodzi futerał deluxe oraz certyfikat autentyczności.

http://www.fendercustomshop.com