Sześć nowych efektów Fendera na 2019 rok

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Sześć nowych efektów Fendera na 2019 rok

Już w marcu, debiutująca w ubiegłym roku oferta efektów gitarowych Fendera powiększy o kolejne sześć modeli.

Do istniejących już w portfolio kalifornijskiej firmy stompboxów - Level Set Buffer, Engager Boost, The Bends Compressor, The Pelt Fuzz, Full Moon Distortion, Pugilist Distortion, Mirror Image Delay, Santa Ana Overdrive i Marine Layer Reverb - dołączy sześć kolejnych, oczywiście utrzymanych w tej samej stylistyce. Efekty posiadają obudowy ze szczotkowanego aluminium, mają wbudowane w gałki podświetlane, niebieskie diody znakomicie ułatwiające kontrolę ustawień na ciemnej scenie oraz wskaźniki włączenia LED w stylu lampek wzmacniaczy Fendera przypominających kamienie szlachetne. Wyróżniają się również unikalną, zamykaną magnetycznie klapkę gniazda baterii 9V, dzięki czemu ich wymiana jest szybka i komfortowa. Sześć nowych modeli efektów to: Bubbler Chorus, Lost Highway Phaser, MTG Tube Distortion, Downtown Express, Tre-Verb i The Pinwheel.

"Zapoczątkowana w ubiegłym roku linia efektów gitarowych okazała się sukcesem - mówi Richard Bussey, dyrektor ds. rozwoju produktu w segmencie akcesoriów - Pierwsza fala naszych urządzeń koncentrowała się na efektach typu distortion i overdrive, wiedzieliśmy więc, że w tym roku powinniśmy skupić się na efektach modulacyjnych, aby zapewnić graczom szeroką paletę urządzeń do wyboru. Nowe efekty doskonale odzwierciedlają bogate doświadczenie Fendera w dziedzinie konstruowania wzmacniaczy i efektów wzmacniaczy, opracowaliśmy również pierwszy efekt przeznaczony dla basistów - The Downtown Express."

Bubbler Chorus

Chorus jest efektem, który wnosi do gry nowy wymiar stanowiąc fundament wielu gitarowych brzmień. Analogowy Bubbler Chorus ma za zadanie tchnąć nowe życie w tę klasyczną konstrukcję oferując nowy sposób kształtowania tonu. Urządzenie oferuje możliwość przełączenia między prędkościami Slow i Fast wraz z niezależną kontrolą Rate i Depth, podczas gdy mały przełącznik toggle Wave daje możliwość między dwoma tradycyjnymi rodzajami przebiegów - sinusem i trójkątem, a gałka Sensitivity pozwala na dopasowanie modulacji do dynamiki gry.

Lost Highway Phaser

Lost Highway Phaser to mocny i elastyczny, analogowy phaser, który oferuje nożne przełączanie szybkości Fast i Slow wraz z niezależną kontrolą Rate i Depth. Tak jak chorus, phaser posiada przełącznik Wave z wyborem przebiegów sinus lub trójkąt oraz kontrolę Sensitivity. Ponadto efekt posiada regulację Blend i Feedback oraz drugi mini-toggle 4-stage/8-stage umożliwiający wybór między bardziej klasycznym, a nowocześniejszym brzmieniem.

MTG Tube Distortion

Efekt MTG Tube Distortion powstał we współpracy z amerykańskim konstruktorem wzmacniaczy, Bruce Egnaterem i posiada w pełni analogowy układ Fendera. Zamiast próbować emulować lampowe brzmienie, zdecydowano się na użycie prawdziwej lampy w kompaktowym stompboxie. Sercem MTG jest lampa preampu NOS (New Old Stock) 6205. Kontrola brzmienia następuje łatwo dzięki trzypasmowej korekcji (Treble, Middle, Bas) i regulacji Tight oraz gałkom Boost, Gain i Level.

Downtown Express

To pierwszy efekt w ofercie Fendera przeznaczony dla basistów, posiadający "wszystko, czego potrzebuje basista, dla uzyskania zabójczego brzmienia", a przy okazji najbardziej różniący się wyglądem od pozostałych. Analogowy Downtown Express posiada kompresor, trzypasmową korekcję oraz overdrive - każdy sterowany niezależnie, przełącznik mini-toggle kolejności układów kompresora i overdrive, a także przycisk Mute wyciszający sygnał i wyjście Direct Output.

Tre-Verb

Tre-Verb dostarcza prawdziwe brzmienie efektów tremolo i reverb stosowanych we wzmacniaczach Fendera. Klasyczne brzmienie reverba oparte jest na sławnych pogłosach sprężynowych z lat 1963 - 1965. Obydwa efekty są niezależne i posiadają oddzielną kontrolę i możliwość wyboru między trzema typami voicingu. Ponadto Tre-Verb posiada przełącznik Tap Tempo dla efektu tremolo oraz wejścia i wyjścia stereo.

The Pinwheel

The Pinwheel to emulator, który przynosi klasyczne brzmienie wzmacniacza i wirującego głośnika (znanego z organów Hammonda). Do wyboru mamy trzy typy voicingu głośnika, w tym słynnego efektu Fender Vibratone. Na pokładzie znalazł się również przełącznik tempa Slow i Fast, efekt overdrive z pełną kontrolą, regulacja Sensitivity oraz wejścia i wyjścia stereo.

https://www.fender.com/