Fender American Acoustasonic Telecaster

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender American Acoustasonic Telecaster

Fender zainaugurował całkowicie nową serię gitar elektro-akustycznych o nazwie Acoustasonic i zaprezentował model American Acoustasonic Telecaster.

Hybrydowy Fender American Acoustasonic Telecaster zwraca uwagę futurystycznym kształtem korpusu i w założeniach twórców ma być kombinacją organicznego charakteru gitary akustycznej oraz elektrycznego brzmienia i grywalności, z których słynie amerykańska marka. Nic dziwnego, że Acoustasonic zapowiadany jest hasłem "Acoustic. Electric. Everything in between".

Korpus gitary został oparty na konstrukcji Telecastera, ale w pełni akustycznej wersji hollow, dzięki czemu instrument cechuje się naturalną głośnością i rezonansem oraz doskonałą projekcją. Kontur korpusu posiada również ścięcie pod przedramię. Znajome odczucia z gry ma zapewnić mahoniowy gryf Telecastera oraz hebanowa podstrunnica. Do Telecastera nawiązuje również kształt główki.

Najwięcej nowych rozwiązań związanych jest z elektro-akustycznym brzmieniem instrumentu. Pierwszym z nich jest system Acoustic Engine opracowany wspólnie przez pracowników Fendera i Fishmana. Gwarantuje on możliwość wyboru dziesięciu elektrycznych i akustycznych brzmień różnych typów korpusu i rodzajów drewna. Do wyboru lub mieszania brzmień służy pokrętło Mod. Na pokładzie znalazły się trzy systemy pickupów: umieszczony pod siodełkiem przetwornik Fishman, Fishman Acoustasonic Enhancer oraz umieszczony przy mostku pickup magnetyczny Fender Acoustasonic Noiseless, który ma zapewnić całkowicie bezszumowe elektryczne brzmienie Fendera. Pickup Fender Acoustasonic Noiseless może być używany samodzielnie albo zmieszany jednym z typów brzmień Acoustic Engine. Kolejnym nowym rozwiązaniem jest system o nazwie Stringed Instrument Resonance System (SIRS), który jest w tej chwili na etapie zgłoszenia patentu przez Fendera. W tej chwili nie do końca wiadomo na czym dokładnie on polega.

 

Fender American Acoustasonic Telecaster powstaje w kalifornijskiej fabryce firmy w Coronie, tej samej, która produkuje elektroniczne gitary marki. Model dostępny jest w pięciu wersjach wykończenia płyty przedniej: Natural, Black, Sonic Gray, Surf Green oraz Sunburst. Cena na stronie Fendera wynosi 1 999 dolarów.

 

 

https://www.fender.com/