Nowe wzmacniacze Blackstar Studio 10

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Nowe wzmacniacze Blackstar Studio 10

Na nadchodzących targach NAMM 2019 firma Blackstar zaprezentuje trzy nowe wzmacniacze typu Single Ended - Studio 10.

Trzy nowe, niewielkie comba Blackstara o mocy 10 watów zostały zainspirowane najbardziej ikonicznymi konstrukcjami wzmacniaczy, a każdy z modeli wyposażono w inne lampy mocy - KT88, EL34 lub 6L6. Urządzenia mają za zadanie połączyć doskonałe brzmienie, nawet przy niskim poziomie głośności, z designem nawiązującym do butikowych konstrukcji. Wszystkie trzy wzmacniacze posiadają m.in. prosty panel kontrolny, wyjście Emulated Output dzięki któremu możemy wyjść bezpośrednio do konsolety lub rejestratora, zamiast nagrywać wzmacniacz za pomocą mikrofonu zbierającego dźwięk z głośnika, szeregową pętlę efektów, jedoprzyciskowy footswitch aktywujący Boost lub Drive (z opcjonalną możliwością podłączenia dwuprzyciskowego footswitcha), trzy gniazda głośnikowe 1 x 16 Ohm, 1 x 8 Ohm i 2 x 16 Ohm, wejście Main In umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku, a także klasyczne 12" brytyjskie głośniki Celestion Seventy 80.

Blackstar Studio 10 EL34

Studio 10 EL34 to low-gainowy wzmacniacz o brytyjskim brzmieniu wyposażony w lampy mocy EL34 i lampy przedwzmacniacza ECC83. Na panelu znalazły się przełączniki Standby, Power i Boost, regulatory Gain, Tone, Reverb i Master oraz gniazdo Input.

 

Blackstar Studio 10 6L6

Studio 10 6L6 to wzmacniacz uzbrojony w lampy mocy 6L6 i lampy przedwzmacniacza ECC83, cechujący się amerykańskim brzmieniem. Wbudowany układ overdrive oparty jest na uznanym efekcie Blackstar HT-Drive. Na panelu znalazły się przełączniki Standby, Power i Drive, regulatory Gain, Tone, Reverb i Master oraz gniazdo Input.

 

Blackstar Studio 10 KT88

Studio 10 KT88 posiada lampy lampy mocy 6L6 i lampy przedwzmacniacza ECC83, a także wbudowany układ ISF (Infinite Shape Feature) pozwalający na wyjątkowo realistyczne oddanie i płynną zmianę charakterystyki brzmieniowej wzmacniaczy od brytyjskiej do amerykańskiej. Na panelu znalazły się przełączniki Standby, Power i Overdrive, regulatory Gain, ISF, Reverb i Master oraz gniazdo Input.

 

 

https://www.blackstaramps.com
www.sound-service.eu