Blackstar Studio 10 6L6 Surf Green

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar Studio 10 6L6 Surf Green

Niewielki wzmacniacz Blackstar Studio 10 6L6, który trafił na rynek w 2019 roku, przybrał nowe szaty w kolorze Surf Green.

Studio 10 to niewielkie comba Blackstara o mocy 10 watów, które zostały zainspirowane najbardziej ikonicznymi konstrukcjami wzmacniaczy. W skład serii, debiutującej na początku 2019 roku, wchodzą trzy modele, których nazwy jednoznacznie nawiązują do lamp zastosowanych w ich stopniach mocy: EL34, 6L6 oraz KT88. Urządzenia mają za zadanie połączyć doskonałe brzmienie, nawet przy niskim poziomie głośności, z designem nawiązującym do butikowych konstrukcji.

Blackstar Studio 10 6L6, jest przedstawicielem konstrukcji o brzmieniu typowo amerykańskim i pierwotnie debiutował w kremowej obudowie z czerwoną tkaniną na płycie czołowej. Teraz model ten będzie dostępny również z obudową obitą tolexem w kolorze Surf Green.

Przypomnijmy, że Studio 10 6L6 to wzmacniacz uzbrojony w lampy mocy 6L6 i lampy przedwzmacniacza ECC83. Wbudowany w nim układ overdrive oparty jest na uznanym efekcie Blackstar HT-Drive. Na panelu znalazły się przełączniki Standby, Power i Drive, regulatory Gain, Tone, Reverb i Master oraz gniazdo Input.

Urządzenie wyposażono również w wyjście Emulated Output dzięki któremu możemy wyjść bezpośrednio do konsolety lub rejestratora, zamiast nagrywać wzmacniacz za pomocą mikrofonu zbierającego dźwięk z głośnika, szeregową pętlę efektów, jedoprzyciskowy footswitch aktywujący Boost lub Drive (z opcjonalną możliwością podłączenia dwuprzyciskowego footswitcha), trzy gniazda głośnikowe 1 x 16 Ohm, 1 x 8 Ohm i 2 x 16 Ohm, wejście Main In umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku, a także klasyczny 12" brytyjski głośnik Celestion Seventy 80.

https://blackstaramps.com/