Nowe wzmacniacze Blackstar Silverline Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Nowe wzmacniacze Blackstar Silverline Series

Blackstar zaprezentował nową serię cyfrowych wzmacniaczy - Silverline, w skład której weszły cztery modele combo oraz jeden head z dedykowaną kolumną.

Silverline to seria cyfrowych wzmacniaczy o butikowych ambicjach, które mają zapewnić słuchaczowi wrażenie obcowania z konstrukcją lampową. Jak zapowiada Blackstar, Silverline ma prezentować "nowy poziom cyfrowego modelingu" przynosząc "najbardziej atrakcyjne i czułe oraz najlepiej brzmiące cyfrowe wzmacniacze dostępne dziś na rynku. Butikowe wzmacniacze cyfrowe bez żadnych kompromisów."

W skład serii Blackstar Silverline wchodzą:

• Silverline Standard Combo - 1 głośnik 10", moc 20 W
• Silverline Special Combo - 1 głośnik 12", moc 50 W
• Silverline Deluxe Combo - 1 głośnik 12", moc 100 W
• Silverline Deluxe Stereo Combo - 2 głośniki 12", moc 100 W
• Silverline Deluxe Head - moc 100 W
• Silverline 212 - kolumna 2 x 12", moc 140 W, impedancja: 4 Ohm Mono, 16 Ohm Mono, 8 Ohm Stereo

 

 

Wzmacniacze combo oraz kolumna Silverline 212 wyposażone są w głośniki Celestion V-Type, a wszystkie modele posiadają sześć brzmień przedwzmacniacza (wybieranych gałką Voice): Clean Warm, Clean Bright, Crunch, Super Crunch, OD 1, OD 2. Za wywołanie wrażenia korzystania z konstrukcji lampowych odpowiadają procesor SHARC oraz opatentowana przez Blackstara, stosowana również w innych modelach firmy, technologia TVP (True Valve Power). Dzięki temu użytkownik - za pomocą pokrętła Response - może wybrać między sześcioma emulacjami lamp - KT88, 6L6, KT66, EL34, 6V6 oraz EL84.

Odpowiednie przyciski na panelu kontrolnym pozwalają na wybór jednego z trzech studyjnych efektów, w które wyposażono wzmacniacze Silverline - modulation (MOD), delay (DLY) i reverb (REV). Każdy z efektów występuje w czterech wersjach (wybieranych gałką Effects Type), co w sumie daje 12 możliwości brzmieniowych: Modulation - Phaser, Flanger, Chorus, Tremolo; Delay - Linear, Analogue, Tape, Multi; Reverb - Room, Hall, Spring, Plate. Na wyposażeniu wzmacniaczy nie zabrakło również znanego od lat, opatentowanego przez Blackstara potencjometru ISF, który działając w połączeniu z gałkami Bass, Middle i Treble pozwala na zmianę charakterystyki brzmieniowej pomiędzy brytyjską a amerykańską. Na gitarzystów czeka również 12 programowalnych, dostępnych z panelu presetów, których liczba - po użyciu footswitcha - wzrasta do 128.

Ponadto na pokładzie dostępne są gniazda MP3/Line In i Emulated Output/Headphone Out oraz port USB, za pomocą którego, po podłączeniu do komputera, można uzyskać dostęp do oprogramowania INSIDER, pozwalającego na edytowanie własnych ustawień wzmacniacza i zarządzanie presetami.

Blackstar Silverline Standard Combo

Blackstar Silverline Special Combo

Blackstar Silverline Deluxe Combo

Blackstar Silverline Deluxe Stereo Combo

Blackstar Silverline Deluxe Head

Blackstar Silverline 212

https://www.blackstaramps.com