Limitowany Blackstar ID:Core 10 V2 Sugar Skull

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Limitowany Blackstar ID:Core 10 V2 Sugar Skull

Blackstar zaprezentował limitowany model wzmacniacza ID:Core 10 ozdobionego popularnym motywem meksykańskiej czaszki.

Wizerunek ozdobnej czaszki (Calavera), który przeniknął do współczesnej popkultury w postaci tatuaży, okładek płyt, murali czy codziennego designu, wiąże się z meksykańskimi obchodami Dnia Zmarłych (Día de Muertos). W jego trakcie cukiernie sprzedają cukrowe czaszki (sugar skull), a na ulicach można spotkać ludzi z charakterystycznym makijażem stylizowanym na La Catrinę. Właśnie do tego elementy graficznego nawiązuje najnowszy limitowany wzmacniacz Blackstar z linii ID:Core.

Specyfikacja Blackstar ID:Core 10 V2 Sugar Skull nie odbiega od standardowego przedstawiciela tego modelu. To dwugłośnikowy, cyfrowy wzmacniacz stereo o mocy 10 W (2-5W) wyposażony w sześć emulacji brzmień począwszy od brzmień czystych (Clean Warm, Clean Bright) poprzez crunche (Crunch, Super Crunch), a skończywszy na przesterowaniach (OD 1, OD 2). Wybór emulacji następuje za pomocą pokrętła Voice, a na panelu znajdziemy jeszcze pokrętła Gain, Volume oraz EQ, które steruje znanym z wielu innych konstrukcji Blackstara układem ISF. Pozwala on na płynną zmianę charakterystyki brzmieniowej sygnału pomiędzy brytyjską a amerykańską. Sekcja efektów oferuje 12 efektów stereo wybieranych przyciskami MOD (efekty modulacyjne), DLY (linie opóźniające) i REV (pogłos) oraz pokrętłem Type służącym do wyboru konkretnego efektu. Za kontrolę poziomu wybranego efektu odpowiada gałka Level.

Blackstar ID:Core 10 V2 Sugar Skull posiada również aplikację Blackstar Insider umożliwiającą edycję brzmień i zapisywanie ich w pamięci wzmacniacza. Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na zachowanie sześciu brzmień. Podczas pracy z komputerem, za pośrednictwem złącza USB możemy swobodnie rejestrować sygnał gitary na komputerze, co czyni z ID:Core’a wygodny w użyciu interfejs audio. Wzmacniacz posiada również gniazdo Em. Out & Phones dla cichego ćwiczenia i nagrywania oraz wejście służące do podłączenia dodatkowego sygnału (MP3 / Line In). ID:Core 10 zasilany jest znajdującym się w zestawie zasilaczem i nie ma możliwości pracy w oparciu o baterie.

https://www.blackstaramps.com/