Blackstar St. James 50 212 EL34 & 6L6 Combo

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar St. James 50 212 EL34 & 6L6 Combo

Blackstar zaprezentował kolejne modele w ramach innowacyjnej, tegorocznej serii ultralekkich, lampowych wzmacniaczy St. James – tym razem są to dwugłośnikowe 50-watowe comba St. James 50 212 EL34 i 6L6.

Bardzo udane, znakomicie przyjęte heady i jednogłośnikowe comba doczekały się poszerzenia o wersje z dwoma głośnikami Celestion Zephyr, zwiększające jeszcze doznania sceniczne.

Blackstar St. James to obecnie najlżejsze wzmacniacze lampowe head i combo na rynku o mocy 50W uzyskiwanej z pary lamp 6L6 lub EL34, wyróżniające się bardzo dobrze brzmiącym kanałem czystym i przesterowanym, oraz nowoczesnymi rozwiązaniami jak wewnętrzne obciążenie, interfejs Audio USB czy software’owy symulator kolumn i mikrofonów Cab Rig. Seria Saint James obejmuje 50-watowe modele head i combo, teraz w wersjach 1x12 i 2x12, oraz dedykowane dla headów, lekkie, pionowe kolumny z dwoma głośnikami.

Inżynierowie Blackstara poświęcili bardzo dużo starań by w pełni lampowy head o mocy 50 W miał tak wyśrubowane parametry jeśli chodzi o wymiary i przede wszystkim wagę, bez kompromisu związanego z brzmieniem i niezawodnością, dodając jeszcze bardzo funkcjonalne rozwiązania studyjne i sceniczne. Modele St. James 6L6 wykończono czarnym Tolexem, w przypadku St. James EL34 jest jasne wykończenie - grille w combach i kolumnach mają odpowiednio srebrny i czarny kolor. Waga 2-głośnikowych wzmacniaczy St. James 50 212 EL34 i 6L6 Combo to imponujące 16,8 kg.

Moc 50 W uzyskiwana jest z pary lamp 6L6 (lub EL34), w preampie zastosowano dwie lampy ECC83, modele wyróżnia duże, podświetlane na biało logo Blackstara na frontach. Wzmacniacze Blackstar St. James udostępniają dwa kanały: czysty, inspirowany klasycznymi amerykańskimi konstrukcjami z połowy lat 60. i przesterowany, który różni się już brzmieniem w zależności od wersji – 6L6 lub EL34. 6L6 to high-gainowa barwa ze zmianą charakteru i saturacji (Voice), EL34 oferuje low-gainowy drive z podbiciem (Boost) o 10dB.

Do dyspozycji są zmiany ustawienia sekcji POWER w postaci trójpozycyjnego przełącznika 50W/SAG/2W. W skrajnych pozycjach uzyskujemy pełną moc 50 W oraz znacznie zmniejszoną do 2W. Środkowy SAG oferuje rodzaj dynamicznej kompresji końcówki mocy, zmniejszając nieznacznie głośność oraz wprowadzając nieco łagodniejszy atak. STBY obsługuje też bardzo użyteczną funkcję wewnętrznego obciążenia reaktywnego w pozycji 0, dzięki czemu możemy korzystać ze wzmacniacza bez potrzeby podłączenia zewnętrznej kolumny.

CAB RIG, czyli software’a, autorska emulacji kolumn i mikrofonów poprzez aplikację Blackstar Architect pozwala na wybór kolumny (23 symulacje) i mikrofonu (6 modeli z ustawieniem on lub off-axis), emulację pomieszczeń Room oraz dodatkowe, kilkuzakresowe konfigurowalne korektory graficzne. Gniazdo Cab Rig na prawej ściance wysyła gotowy sygnał z powyższymi ustawieniami, które można zapisać pod jednym z trzech presetów wybieranych przełącznikiem Cab Rig 1/2/3 z tyłu panelu, bądź w dowolnej ilości na komputerze. Co ważne, sygnał zawiera też brzmienie i charakter końcówki mocy wzmacniacza. Po połączeniu przez USB, poza apką Cab Rig wzmacniacz może pracować jako interfejs audio dla bezpośredniego nagrywania.

www.blackstaramps.com
www.sound-service.eu