Blackstar Dept. 10 AMPED 2

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar Dept. 10 AMPED 2

Po bardzo dobrze przyjętym modelu AMPED 1, Blackstar zaprezentował kolejne urządzenie z serii Dept.10 – AMPED 2 podobnie jak poprzednik oferuje w podłogowym formacie wzmacniacz o mocy 100 W, całość rozbudowano jednak o kilka klasowych, niezaleznych sekcji efektów.

Taka konstrukcja pozwala na użycie Dept. 10 Amped 2 jako klasycznego wzmacniacza do podłączenia z klasyczną kolumną gitarową bądź samodzielnego urządzenia, które można wykorzystać do bezpośredniego nagrania w domu, studio czy podłączenia do przodów PA.

Blackstar Dept. 10 AMPED 2 przy nieco zwiększonym formacie w stosunku do poprzednika oferuje trzy odmiany przedwzmacniacza (USA, UK i Classic) oraz 3 rodzaje końcówek mocy (EL34, EL 84 i 6L6), zapewniające szeroki zakres barw oraz reakcję i „feel” prawdziwego wzmacniacza lampowego. Redukcja mocy do 1 W i złącze USB-C sprawiają, że wzmacniacz podłogowy równie dobrze sprawdzi się zarówno w studiu jak i na scenie, do dyspozycji jest też pętla efektów, 2 wyjścia 9 V DC czy sterowanie MIDI.

Cztery niezależne sekcje efektów

Całość rozbudowana została o cztery sekcje efektów – przesterowania DRIVE (z trybami Boost, Drive i Fuzz), MODULATION (CH/FL (Chorus/Flanger), Tremolo i Phaser), DELAY (Linear, Analogue i Shimmer) oraz REVERB (Room, Spring i Plate), z możliwością głębszej edycji parametrów za pomocą oprogramowania Blackstar Architect. Do dyspozycji jest też tuner chromatyczny oraz mały, oledowy wyświetlacz precyzyjnie wskazujący poziom regulowanego parametru bądź strojenia.

CAB Rig oraz interfejs audio USB

Możliwość podłączenia przez gniazdo USB audio o niskiej latencji zapewnia funkcję pracy czterokanałowego interfejsu audio USB. Oparta na procesorze DSP firmy Blackstar symulacja kolumny głośnikowej CAB Rig z wyprowadzeniem sygnału przez gniazda USB, XLR i stereo jack, wykorzystuje autorską technologię IR emulacji kolumny gitarowej z ponad 250 kombinacjami mikrofonu i kolumny, które można zapisać w jednym z trzech ustawień dostępnych z poziomu urządzenia.


Każda kolumna ma wybór typu i ustawienia mikrofonu, odpowiedzi pomieszczenia oraz korektora, brzmienie może być wyprowadzone poprzez wyjścia liniowe TRS stereo, XLR mono D.I i słuchawkowe z własną regulacją głośności.

Prezentacja wideo:

www.blackstaramps.com
www.sound-service.eu