Nowe modele Schectera na 40-lecie The Cure

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowe modele Schectera na 40-lecie The Cure

Z okazji 40 lecia powstania formacji The Cure, firma Schecter przygotowała dwa jubileuszowe modele sygnowane przez Roberta Smitha i Simona Gallupa.

Imponującą, okrągłą rocznicę mają uhonorować modele Robert Smith UltraCure 40th Anniversary i Simon Gallup Ultra Spitfire Bass. Jubileuszowe instrumenty są limitowane - dostępnych będzie 40 sztuk każdego - oraz oferowane wraz z certyfikatem autentyczności podpisanym przez, odpowiednio, Smitha i Gallupa.

Robert Smith UltraCure 40th Anniversary

Gitara oparta jest na kształcie Ultra znanym m.in. z pozostałych modeli Schectera sygnowanych przez lidera The Cure, a pod względem wyposażenia instrument praktycznie nie różni się od bazowej sygnatury Robert Smith UltraCure.

Korpus modelu wykonano z mahoniu i wyposażono w komory rezonansowe. Płaski top korpusu ma nieco podniesioną centralną część, na której umieszczono mostek i przetworniki. Gitara posiada czarne wykończenie na wysoki połysk i jubileuszowe zdobienia - napis 1978 - 2018, krąg 12 gwiazdek przypominających flagę Unii Europejskiej oraz umieszczony między przetwornikami napis 'Citizen Not Subject' nawiązujący do zdobienia customowego Schectera, na którym Smith grał podczas trasy The Cure w 2012 i 2013 roku (oryginalna wersja napisu utrzymana była w liczbie mnogiej i brzmiała 'Citizens Not Subjects'). Wklejany gryf wykonano z trzech kawałków klonu i nadano mu profil 'thin C'. Podstrunnica posiada profil 14", a do jej budowy użyto palisandru. Menzura wynosi 25,5” (648 mm).

Robert Smith UltraCure 40th Anniversary wyposażono w 24 progi extra jumbo, prostokątne markery z masy perłowej, boczne i świecące w ciemnościach znaczniki pozycji, blokowane klucze Schectera, siodełko główki Graph Tech XL Black Tusq oraz strunociąg vibrato Bigsby Flat Top B50 wraz z mostkiem TonePros TOM TPFR – T3BT z rolkowymi siodełkami. Na układ elektroniczny składają się dwa humbuckery Seymour Duncan '59 SH, trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła Master Volume i 2x Volme (obydwa z opcją Push-Pull).

Simon Gallup Ultra Spitfire Bass

Również w tym przypadku basówka Simona Gallupa od jednej z wcześniejszych sygnatur Schectera różni się właściwie jedynie kolorem - na jubileusz przygotowano wersję różową, nazwaną Punk Rock Pink, pozostawiając takie same, customowe grafiki autorstwa Gallupa i chromowany osprzęt.

Korpus instrumentu również w kształcie Ultra, wykonano z mahoniu, wklejany gryf z kilku warstw klonu i orzecha, a podstrunnicę z palisandru. Centralna część topu jest podniesiona w stosunku do reszty płaskiego topu korpusu. Menzura basu wynosi 34” (863 mm), a promień podstrunnicy 16” (406 mm). Na pokładzie Simon Gallup Ultra Spitfire Bass znajdziemy 22 progi medium, markery w kształcie kropek, klucze Schectera, mostek główki Graph Tech XL Black Tusq, mostek Tune-O-Matic, przetworniki EMG TBHZ oraz regulatory Tone i 2x Volume.

http://www.schecterguitars.com

www.megamusic.pl