Schecter PT Apocalypse

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter PT Apocalypse

Wprowadzona w tym roku do oferty Schectera metalowa seria Apocalypse wzbogaci się w 2018 roku o nowy model o odmiennym kształcie korpusu PT.

Linia instrumentów PT, o kształcie wyraźnie nawiązującym do Telecastera, to swoisty tribute dla Pete Townshenda - stąd skrót PT. Gitarzysta The Who to bardzo ważna postać w historii marki, która powstała w 1976 roku i początkowo była typowym zakładem rzemieślniczym reperującym i przerabiającym gitary. Pierwsza skierowana dla klientów oferta customowych modeli opartych na kształtach instrumentów Fendera trafiła na rynek w 1979 roku. Właśnie wtedy za pośrednictwem technicznego Alana Rogana jeden z modeli Schectera o kształcie Telecastera i czarnym wykończeniu trafił do rąk Pete Townshenda. Gitarzysta The Who użył go po raz pierwszy podczas koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku, we wrześniu 1979 roku. Był to prawdopodobnie pierwszy udokumentowany przypadek użycia gitary Schectera. Model ten towarzyszył Townshendowi do 1982 roku.

Dziś gitary o kształcie PT stale występują w ofercie Schectera w różnych seriach. W przyszłym roku o taki instrument powiększy się również seria Apocalypse, która została zaprezentowana na targach NAMM w 2017 roku.

Podobnie jak w przypadku pozostałych gitar z serii Apocalypse, korpus gitary wykonano z jesionu bagiennego i wykończono w kolorze Rusty Grey. Korpus wyposażono w charakterystyczny pickguard oraz jednowarstwowy czarny binding. W przeciwieństwie do klejonych gryfów w pozostałych modelach serii, w PT Apocalypse zastosowano opcję bolt-on - gryf został przykręcony czterema śrubami. Gryf o profilu Thin C wykonano z klonu a podstrunnicę z hebanu. Na podstrunnicy o zmiennym promieniu 12”-16” umieszczono 22 progi X-Jumbo ze stali nierdzewnej oraz niewielką, wykonaną z masy perłowej, trójkątną inkrustację przy 12 progu - to również cecha charakterystyczna serii Apocalypse. Zamiast markerów na powierzchni podstrunnicy, instrument posiada świecące w ciemnościach markery boczne. Menzura gitary wynosi 25,5” (648 mm).

Schecter PT Apocalypse wyposażono również w mostek PT-H String Thru Body, siodełko gryfu Graph Tech XL Black Tusq o szerokości 42 mm i blokowane klucze Schectera. Jak w pozostałych modelach serii, za brzmienie odpowiadają przetworniki Schecter USA Apocalypse-VI. Elektronikę uzupełnia 3 pozycyjny przełącznik oraz regulatory Volume i Tone (z opcją Push-Pull).

http://www.schecterguitars.com