Schecter PT Special w nowym wykończeniu

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter PT Special w nowym wykończeniu

Do serii Schecter PT Special dołączył model w nowej wersji wykończenia - Purple Burst Pearl.

Od momentu premiery w latach '80 roku (jeszcze pod nazwą Saturn), gitary Schecter PT stale występują w ofercie marki w różnych seriach. Instrument o kształcie wyraźnie nawiązującym do Telecastera, to hołd dla Pete Townshenda - stąd skrót PT - wzbogacony o nowe rozwiązania konstrukcyjne i brzmieniowe. Linia PT Special to unowocześniona interpretacja klasycznego Tele, wyposażona m.in. w klasyczny mostek Vintage Ashtray. Do istniejących już w ofercie kolorów Black Pearl i 3-Tone Sunburst Pearl właśnie dołączył trzeci - Purple Burst Pearl z kremowym bindingiem topu, czarno-białym pickguardem i niklowanym osprzętem.

Schecter PT Special posiada korpus z jesionu bagiennego i przykręcany klonowy gryf o profilu C. Na palisandrowej podstrunnicy, ozdobionej kremowym bindingiem, umieszczono 22 progi extra jumbo oraz znaczniki pozycji z masy perłowej. Promień podstrunnicy wynosi 12” (305 mm), a menzura oczywiście 25,5” (648 mm).

Za brzmienie odpowiada para przetworników Schecter Diamond - VT-1 przy mostku i V-90 przy gryfie, regulowanych trójpozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami Volume i Tone. Funkcja push/pull w pokrętle barwy pozwala na przełączanie między szeregowym, a równoległym ułożeniem cewek. Poza wspomnianym mostkiem Vintage Ashtray z regulowanymi mosiężnymi siodełkami i strunami przechodzącymi przez korpus, gitarę wyposażono również w w klucze Grover Vintage oraz siodełko Graph Tech XL Ivory Tusq o szerokości 42 mm.

https://www.schecterguitars.com/