Nowe modele Schecter PT Fastback w sprzedaży

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowe modele Schecter PT Fastback w sprzedaży

Tegoroczne modele Schectera z linii PT, nawiązujące do instrumentów Pete’a Townshenda, od przyszłego tygodnia będą dostępne na terenie naszego kraju.

Linia instrumentów Schecter PT, o kształcie wyraźnie nawiązującym do Telecastera, to swoisty tribute dla Pete'a Townshenda - stąd skrót PT. Gitarzysta The Who to bardzo ważna postać w historii marki, która powstała w 1976 roku i początkowo była typowym zakładem rzemieślniczym reperującym i przerabiającym gitary. Pierwsza skierowana dla klientów oferta customowych modeli Schectera opartych na kształtach instrumentów Fendera trafiła na rynek w 1979 roku. Właśnie wtedy, za pośrednictwem technicznego Alana Rogana, jeden z egzemplarzy nawiązujący do Telecastera i w czarnym wykończeniu trafił do rąk Pete Townshenda.

Gitarzysta The Who użył go po raz pierwszy podczas koncertu w Madison Square Garden w Nowym Jorku, we wrześniu 1979 roku i prawdopodobnie był to pierwszy udokumentowany przypadek użycia gitary Schectera. Model ten towarzyszył Townshendowi do 1982 roku, także i później sięgał on po instrumenty tej marki - choćby podczas koncertu Live Aid w 1985, kiedy pojawił się na scenie z telecasterowym Schecterem w złotym wykończeniu. Model PT trafił do seryjnej produkcji firmy w 1984 roku pod nazwą Saturn, która wkrótce została zmieniona na PT. Dziś gitary o kształcie PT stale występują w ofercie marki w różnych seriach, w tym jako PT Fastback - najbardziej zbliżony do townshendowego pierwowzoru.

 

Najnowsze modele Schecter PT Fastback należą do rodziny Retro skupiającej klasyczne instrumenty nawiązujące m.in. do stylistyki vintage. Zaprezentowane na początku tego roku na targach NAMM 2020 gitary dostępne są w trzech wersjach: Olympic White i Gloss Black – z olchowym korpusem i klonową podstrunnicą, oraz Gold Top, posiadający mahoniowy korpus i hebanową nakładkę. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami PT Fastback, nowością są tu m.in. zastosowane humbuckery Schecter Diamond UltraTron.

Klonowe, przykręcane gryfy instrumentów cechują się wygodnym profilem Thin C, podstrunnice o promieniu 14” (355 mm) mieszczą 22 progi extra jumbo. Szerokość siodełka Graph Tech XL Black Tusq wynosi 42 mm, a menzura 25,5” (648 mm). Chromowany osprzęt obejmuje klucze Grover oraz mostek Diamond Hardtail. Za sterowanie pracą humbuckerów odpowiada trzypozycyjny przełącznik oraz odrębne pokrętła Volume i Tone (z opcją Push-Pull).

 

www.schecterguitars.com
www.megamusic.pl