Nowy Schecter Coupe 2018

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowy Schecter Coupe 2018

Wśród nowości z linii Retro firmy Schecter znalazł się dystyngowany model Coupe z korpusem hollowbody i w dwóch wersjach kolorystycznych.

Nowy Coupe to instrument w vintage'owym stylu będący reinkarnacją modeli Schecter Jazz 6 i Jazz 7 pochodzących z początków lat 2000. Retro wygląd koresponduje ze współczesnym komfortem gry i nowoczesnymi rozwiązaniami decydującymi o dużej wszechstronności gitary, która sprawdzi się w takich gatunkach, jak jazz, soul, blues, rockabilly, country czy rock.

Schecter Coupe posiada klonowy korpus z wymodelowaną płytą wierzchnią (Arched top) i wklejanym gryfem wykonanym w trzech kawałków klonu. Korpus hollowbody dostarcza jasnego, dźwięcznego brzmienia o dobrej projekcji, a gryf o profilu C zapewnia komfort podczas gry w klimatach jazzowych czy rockabilly. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach wykończenia - Gloss Black ze złotym bindingiem oraz Dark Emerald Green z bindingiem kremowym. Obydwie wersje posiadają złocony osprzęt.

Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 22 progi extra jumbo oraz dzielone markery z pearloidu. Promień podstrunnicy wynosi 12” (305 mm), a menzura gitary 24,75” (628 mm). Szerokość siodełka Graph Tech XL Ivory Tusq wynosi 43 mm. Coupe wyposażono w klucze Grovera oraz system Bigsby Archtop B70 z mostkiem Roller TonePros TOM wyposażonym w rolkowe siodełka, które pozwalają na płynną pracę strun podczas używania tremolo oraz powrót do standardowej pozycji z zachowaniem właściwego stroju.

Za oldschoolowy brzmienie odpowiadają pickupy Tesla FilterTron TV-ML1, które zapewniają perfekcyjną mieszankę ciepłego soundu przetworników PAF z jasnością single-coil. Przystawki sterowane są 3 pozycyjnym przełącznikiem oraz odrębnymi regulatorami Volume i Tone z opcją Push-Pull.

http://www.schecterguitars.com