Schecter prezentuje nowe sygnatury Keitha Merrowa

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Schecter prezentuje nowe sygnatury Keitha Merrowa

Firma Schecter ujawniła szczegóły zapowiadanych od jakiegoś czasu nowych modeli sygnowanych przez Keitha Merrowa.

Keith Merrow może pochwalić się już bardzo solidną kolekcją modeli z logo Schectera, a w tym roku powiększyła się ona o jeszcze dwa kolejne, siedmiostrunowe egzemplarze - Keith Merrow KM7 MK-III w customshopowych wersjach Pro i Studio.

Obydwa modele różni między innymi konstrukcja. W wersji Pro gryf przykręcany jest do korpusu przy pomocy pięciu śrub. Miejsce łączenia jest wydłużone i przykryte zagłębioną w drewnie płytką. W wersji Studio firma zdecydowała się na konstrukcję z gryfem przechodzącym przez całą długość korpusu. Korpus Pro i boczne skrzydła Studio wykonano z jesionu bagiennego, w pierwszym przypadku wykończono go na czarno, w drugim pozostawiono w wersji naturalnej. Wyposażony z purpurowe paski gryf - w obydwu przypadkach - zbudowano z trzech kawałków drewna wenge oraz laminatu klonu. Gryf wzmocniony jest prętem z włókna węglowego i posiada profil thin C.

Schecter Keith Merrow KM7 MK-III Pro

Top korpusu wykonano z klonu - w wersji Pro płomienistego, a Studio Buckeye Burl z ręcznie malowanym, prążkowym bindingiem. Obydwie gitary dostępne są w dwóch typach wykończenia - Blue Crimson Pearl i Trans Black Pearl, z dopasowanymi główkami i czarnym hardware. Menzura wynosi 26,5”

Na podstrunnicy z hebanu makassar o zmiennym promieniu 12” - 16” umieszczono 24 progi Jescar ze stali nierdzewnej, boczne fluorescencyjne markery oraz customowe znaczniki z metalowych kółek umieszczone przy krawędziach podstrunnicy.

Schecter Keith Merrow KM7 MK-III Studio

Gitary wyposażono w blokowane otwarte klucze Hipshot, grafitowy, kompensowany mostek Ernie Ball oraz mostek Hipshot Low Profile w wersji dla siedmiu strun. Napęd modelom zapewnia set sygnowanych humbuckerów Keith Merrow Signature Fishman Fluence, sterowanych regulatorem głośności oraz dwoma trzypozycyjnymi przełącznikami przetworników. Wnękowe gniazdo jack w modelu Studio zawiera dodatkowo wejście USB. Na tylnej, grawerowanej płytce wersji Studio umieszczono ponadto sygnaturę Merrowa.

 

Schecter Keith Merrow KM7 MK-III Pro:

 

 

Schecter Keith Merrow KM7 MK-III Studio:

 

 

http://www.schecterguitars.com