Nowe modele Schecter Koa Collection

Newsy
Pozostałe artykuły marki SCHECTER
Nowe modele Schecter Koa Collection

Tegoroczna linia instrumentów Schectera z topami z drewna Koa to dwa nowe modele o kształtach korpusu E-1 i C-1.

Schecter Koa Collection to gitary, które wyglądają i brzmią jak butikowe modele, ale w cenach dalekich od customowych. E-1 Koa i C-1 Koa to modele z mahoniowymi korpusami i topami z egzotycznego, hawajskiego drewna Koa o świetnych właściwościach akustycznych. Korpus i główkę zdobi czarny, jednowarstwowy binding. Wklejany gryf modeli wykonano z trzech kawałków mahoniu, a podstrunnice o promieniu 14" z hebanu. Umieszczono na niej prostokątne, duże markery z masy perłowej. Obydwa modele wykończono w wersji Natural Satin z czarnym hardware.

E-1 Koa i C-1 Koa posiadają blokowane klucze Schectera, kompensowane siodełko Ernie Ball o szerokości 42 mm oraz przetworniki Schecter USA San Andreas sterowane trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorami Volume i Tone (z opcją push-pull).

Schecter E-1 Koa wyposażono w płaski top korpusu, gryf o profilu C, 22 progi X-Jumbo oraz mostek TonePros T3BT TOM ze strunociągiem T1Z. Menzura gitary wynosi 24,75” (628 mm).

Schecter C-1 Koa posiada wypukły top, gryf o profilu Thin C, 24 progi X-Jumbo oraz mostek TonePros T3BT TOM ze strunami przechodzącymi przez korpus. Menzura gitary wynosi 25,5” (648 mm).

http://www.schecterguitars.com