Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - grudzień 2018

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - grudzień 2018

Ernie Ball Music Man zaprezentował cztery nowe modele gitar wchodzące w skład limitowanej grudniowej kolekcji Ball Family Reserve.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Cztery nowe instrumenty, które zasiliły serię w grudniu 2018 roku to Axis w wykończeniu Butterscotch, Cutlass HHS w kolorze Chrome Sparkle oraz dwie sygnatury Johna Petrucci - siedmiostrunowy JP15 w opcji Eminence Purple oraz Majesty Marine Blue Sparkle. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Axis Butterscotch

Limitowany do 48 egzemplarzy Ernie Ball Music Man Axis Super Sport Ball Family Reserve wyróżnia się topem z klonu płomienistego wycinanym metodą bookmatched (blok klonowy przecinany jest na pół i rozkładany jak książka, co daje wrażenie lustrzanego odbicia dwóch kawałków płyty wierzchniej) i wykończonym w wersji Butterscotch Burst. Elegancki wygląd gitary podkreślają złote nabiegunniki humbuckerów oraz kremowy binding. Z płytą wierzchnią w kolorze toffi koresponduje korpus z lipy amerykańskiej w wersji Opaque Black. Kolejnymi, specjalnymi dla Ball Family Reserve elementami są gryf z przypiekanego klonu płomienistego, hebanowa podstrunnica z kremowym bindingiem oraz klucze Schaller M6LA z perłowymi główkami. Promień podstrunnicy wynosi 10", a menzura 25,5".

Instrument posiada ponadto podwójnie blokowany mostek tremolo Music Man z mikrostroikami które pozwalają na obniżenie stroju, 22 progi medium o wysokim profilu i perłowe znaczniki pozycji. Para customowych humbuckerów DiMarzio sterowana jest trzypozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym potencjometrem głośności 500kOhm.

Cutlass HHS Chrome Sparkle

Lekki olchowy korpus Cutlassa przyciąga wzrok ekskluzywnym wykończeniem Smoked Chrome Burst Sparkle, który znalazł się również na główce. Przykręcany pięcioma śrubami gryf z przypiekanego klonu płomienistego wieńczy hebanowa podstrunnica z białym bindingiem, białymi, perłowymi blokami markerów i bocznymi znacznikami pozycji. Limitowany do 56 egzemplarzy instrument posiada menzurę 25,5" oraz promień podstrunnicy 10".

Na wyposażeniu gitary znalazł się mostek Music Man Modern tremolo z vintage'owymi, stalowymi siodełkami, 22 progi medium o wysokim profilu wykonane ze stali nierdzewnej, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz czarny pickguard, z którym kontrastują białe pokrętła i osłony przetworników. Jak przystało na wersję HSS, przy mostku znalazł się customowy humbucker Music Man, któremu towarzyszy para customowych pickupów single-coil Music Mana. W ich konstrukcji zastosowano rozwiązanie zwane "Silent Circuit" redukujące zakłócenia przy utrzymaniu naturalnego, dźwięcznego brzmienia singli. Za regulację odpowiada pięciopozycyjny przełącznik oraz pojedyncze regulatory Volume (500kOhm) i Tone (250kOhm).

JP15 7 String Eminence Purple

Pierwsza z sygnatur Johna Petrucci w grudniowej kolekcji Ball Music Man Ball Family Reserve limitowana jest do 98, ręczenie podpisanych przez gitarzystę Dream Theater egzemplarzy i zachwyca topem z klonu wzorzystego, wycinanym metodą bookmatched, w customowym wykończeniu Eminence Purple. Korpus z mahoniu afrykańskiego wykończono na czarno. Podstrunnicę z przypiekanego klonu wzorzystego zestawiono z hebanową, 24 progową podstrunnicą, ozdobioną białym bindingiem, za to pozbawioną markerów przy progach. W orientacji na gryfie pomagają znaczniki boczne. Promień podstrunnicy wynosi 17" (43,2 cm), a menzura 25,5".

Gitara posiada mostek Custom John Petrucci Music Man Piezo floating tremolo wykonany ze wzmacnianej stali pokrytej chromem (w wersji matte black) i z siodełkami ze stali nierdzewnej. Wykonano z niej również progi o profilu medium jumbo. Blokowane klucze Schaller M6-IND, umieszczone na główce w układzie 5+2, posiadają perłowe główki w czarnym kolorze. Na elektronikę składają się humbuckery DiMarzio Illuminators, mostkowy pickup piezo, aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu oraz pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF. Całość obsługiwana jest trzypozycyjnym przełącznikiem pickupów z customową konfiguracją pozycji środkowej oraz drugim, trzypozycyjnym switchem piezo/magnetic.

Majesty Marine Blue Sparkle

Wykończenie Marine Blue Sparkle pokrywa cały korpus, pozbawiony tradycyjnej dla modeli Majesty tarczy na topie, główkę oraz tylną część gryfu. Unikalnym elementem modelu są dwa perłowe paski poprowadzone wzdłuż obydwu krawędzi hebanowej podstrunnicy, na całej jej długości. Również i ten model nie zawiera markerów przy progach, co jeszcze bardziej ma pokreślić jego estetykę. Każdy ze 118 egzemplarzy gitary został ręczenie podpisany przez Johna Petrucci na płytce na tylnej części korpusu. Korpus i przechodzący przez całą jego długość gryf wykonano z mahoniu (afrykańskiego w przypadku korpusu i honduraskiego w przypadku gryfu). Promień podstrunnicy wynosi 17" (43,2 cm), a menzura 25,5".

Na pokładzie Majesty znajdziemy mostek Custom John Petrucci Music Man Piezo floating tremolo, 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej i blokowane klucze Schaller M6-IND. Na elektronikę składa się para humbuckerów DiMarzio Sonic Ecstasy, mostkowy pickup piezo, aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, trzypozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją pozycji środkowej, drugi, trzypozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo.

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl