Jake Bowen i jego nowy, customowy Ibanez

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Jake Bowen i jego nowy, customowy Ibanez

Gitarzysta Periphery, Jake Bowen zaprezentował swojego najnowszego, interesującego Ibaneza wykonanego w Custom Shopie w Los Angeles.

Customowy Ibanez RGA Jake'a Bowena posiada nietypowy, jak na gitarzystę Periphery układ przetworników. Zamiast dwóch standardowych humbuckerów, Bowen zdecydował się na inne rozwiązanie - z sygnowanym przez siebie humbuckerem DiMarzio Titan przy mostku, a pod gryfem z bezszumowym pickupem DiMarzio Cruiser, czyli humbuckerem w obudowie singla o brzmieniu innym zarówno od typowych humbuckerów jak i przetworników single-coil. Wyposażony w ceramiczne magnesy sztabkowe Cruiser cechuje się zmniejszoną o 40% siłą magnesu, dzięki czemu może być on montowany bliżej strun i uzyskiwać silniejszy sygnał. Przetworniki sterowane są, tak jak w innych Ibanezach Bowena, pojedynczym regulatorem Volume oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem. Inną zmianą jest również zastosowanie regulowanego mostka Hipshot, zamiast mostka Ibanez Lo-Pro Edge tremolo.

"Ta gitara w pełni odzwierciedla moją osobowość. Niebieski. Cały czas." - mówi Bowen. Nowy Ibanez został w całości wykończona w matowej wersji Mustang Blue z białym bindingiem i posiada korpus wykonany z lipy (zamiast wcześniej używanego mahoniu). Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie hebanowej podstrunnicy o 27 progach. To rozwiązanie zasugerował Bowenowi lutnik pracujący nad jego Ibanezem - dzięki innemu układowi pickupów i zastosowaniu mniejszego i ukośnie położonego Cruisera przy gryfie, zostało więcej miejsca na "dołożenie" progów. W przeciwieństwie do innych modeli Ibanez RGA, instrument Jake'a Bowena posiada również odwróconą główkę z blokowanymi kluczami Sperzel ułożonymi u dołu.

 

 

Zdjęcia: Facebook Jake'a Bowena

http://www.ibanez.com