Cort prezentuje model NDX Baritone

Newsy
Pozostałe artykuły marki CORT
Cort prezentuje model NDX Baritone

Firma Cort Guitars zaprezentowała nowy model barytonowej elektroakustycznej gitary z serii NDX.

Gitara Cort NDX Baritone przeznaczona jest dla gitarzystów, którzy chcą grać w niższym niż standardowym stroju i dotychczas musieli zmagać się z intonacją i cieńszymi strunami typowych akustycznych instrumentów.

Nowy model z serii NDX ma wydłużoną menzurę wynoszącą 27", która ułatwia uzyskania stroju drop B i sprawdzi się w wielu gatunkach muzycznych. Jak w pozostałych modelach z linii NDX, nowego Corta wyposażono w głębokie wcięcie cutaway typu Florentine, które umożliwia nieskrępowany dostęp do najwyższych progów. Gitara ma głęboki korpus (125 mm) a jego szerokość wynosi 412,5 mm (lower bout) i 292 mm (upper bout), co zapewnia głęboki i bogaty dźwięk. Dodatkowo na rezonans instrumentu wpływa zastosowane ożebrowanie typu X-bracing oraz wysoka jakość użytych materiałów.

Top korpusu wykonano ze świerku sitkajskiego, a tył i boczki z mahoniu. Instrument posiada wykończenie Natural Satin oraz binding w kolorze kości słoniowej i podwójną rozetę z masy perłowej abalone. Palisandrową podstrunnicę zdobią markery w kształcie pierścieni. Ponadto gitara została wyposażona w klucze Grover z czarnymi główkami oraz barytonowe struny D’Addario EXP23 Coated Phosphor Bronze Baritone Acoustic Guitar Strings (B-E-A-D-F#-B).

Instrument uzbrojono w układ elektroniczny Fishman Presys Blend z przystawkami Sonicore. Pokładowy przedwzmacniacz zawiera mikrofon, który może być połączony z przystawką przy mostku.

http://www.cortguitars.com/

www.megamusic.pl