Cort - nowa seria Manson Stage

Newsy
Pozostałe artykuły marki CORT
Cort - nowa seria Manson Stage

Mason Stage to nowa seria gitar, która zasiliła katalog południowokoreańskiej firmy Cort.

Seria Cort Manson Stage została stworzona we współpracy z brytyjskim lutnikiem i projektantem instrumentów Hugh Mansonem, który wytwarza własne gitary od ponad 30 lat i cieszy się znakomitą reputacją w branży muzycznej. Na jego instrumentach grają m.in. takie gwiazdy, jak John Paul Jones z Led Zeppelin, Matt Bellamy z Muse czy Dave Grohl z Foo Fighters. Efektem współpracy firmy Cort z Mansonem jest nowa seria Manson Stage (MS). Jednym z celów było takie zaprojektowanie kształtu korpusu, aby połączyć klasyczną elegancją z ergonomią. Świadczy o tym m.in wcięcie w dolnej części korpusu, które umożliwia dostęp do wyższych progów, ale jednocześnie zbyt dużą głębokością nie narusza symetrii instrumentu. W serii MS znalazły się dwa modele: M-Jet i Classic TC.

Cort M-Jet


Korpus gitary o konstrukcji bolt-on i menzurze 25,5" (648 mm) wykonano z lipy amerykańskiej, gryf z klonu kanadyjskiego, a podstrunnicę o zmiennym promieniu (12"-15,75") z palisandru. Na podstrunnicy znalazły się 24 progi oraz ciekawe, zaprojektowane przez Mansona znaczniki pozycji o nazwie 'hanji' w kształcie chińskich znaków. Gitarę wyposażono w blokowane, olejowe klucze Cort oraz regulowany mostek tune-o-matic ze strunociągiem typu stop tailpiece, który jest maksymalnie efektywny w przekazywaniu drgań strun na korpus, dzięki czemu gitara żywiej rezonuje i zyskuje pełniejsze brzmienie.


Napęd M-Jet to przetworniki Manson Humbucker, które zostały specjalnie zaprojektowane by zapewnić jak najszersze pasmo brzmień bez dodawania skomplikowanych układów przełączających. Pickup przy mostku cechuje się dużą mocą i wyrazistością, ale jednocześnie czułością na regulację głośności. Przetwornik przy gryfie ma z kolei ciepły, vintage'owy charakter, który tworzy dobrą parę z bardziej agresywnym humbuckerem mostkowym. Układ elektroniczny uzupełnia potencjometr Volume oraz 3-pozycyjny przełącznik.

Cort M-Jet dostępny jest w matowej czerni z czarnym osprzętem.

Cort Classic TC


Korpus gitary o konstrukcji bolt-on i menzurze 25,5" (648 mm) wykonano z jesionu, gryf z klonu kanadyjskiego, a podstrunnicę o zmiennym promieniu (12"-15,75") z palisandru. Na podstrunnicy znalazły się 22 progi oraz proste markery w kształcie białych kropek. Gitarę wyposażono w pręt napinający Hot-rod, zamknięte klucze die-cast, płytkę ochronną oraz solidny 6-siodełkowy most, który ma wpływ na intonację oraz odpowiednie wyregulowanie położenia strun, tym samym na idealny strój instrumentu.


Cort Classic TC posiada przetworniki Manson Single Coil, regulatory Volume i Tone oraz 3-pozycyjny przełącznik.

Instrument dostępny jest z chromowanym osprzętem w dwóch typach wykończenia: Scotch Blonde Natural i Blue Ice Metallic.

http://www.cortguitars.com