Hagstrom Dark King Super Swede i Swede

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Hagstrom Dark King Super Swede i Swede

Po dużym sukcesie ubiegłorocznych, limitowanych modeli Hagstroma z serii Three Kings, firma wraca z nową propozycją - Dark King - przeznaczoną dla szerszego grona odbiorców.

Model Dark King dostępny jest w dwóch wersjach opartych na klasycznych wzorach gitar solid-body Hagstroma - Swede i Super Swede, a jego elegancki design i wyposażenia mają uczynić go, zgodnie z założeniami firmy, godnym spadkobiercą królewskich poprzedników. Modele Dark King Swede i Super Swede są identyczne jeśli chodzi o wszelkie aspekty wyposażenia i wyglądu - różnią się jedynie długością menzury.

Mahoniowy korpus Mrocznego Króla wieńczy gruby top z rzeźbionego klonu. Mahoniu użyto również do budowy gryfu wyposażonego w charakterystyczne dla Hagstroma rozwiązania, znane również z innych modeli - długie, czopowe połączenie z korpusem, metalowy profil stabilizujący H-Expander oraz podstrunnica z kompozytu przypominającego heban o nazwie Resinator. W konsekwencji instrument cechuje się sustainem, czystością i atakiem, z którego znane są instrumenty szwedzkiego producenta. Poprowadzony przez całą długość gryfu H-Expander, przypominający w przekroju literę H, stabilizuje napięcie na obydwu końcach gryfu oraz pozwala na niską akcję strun i cienki gryf, czyli dwie cechy, które decydują o reputacji Hagstroma jako producenta gitar wyróżniających się szybkością gry. Z kolei bardzo stabilny i odznaczający się jednolitą gęstością Resinator skutecznie eliminuje wszelkiego rodzaju wilcze tony. Menzura Hagstroma Dark King Swede wynosi 24,75" (628 mm), a Super Swede 25,5" (648 mm).Na podstrunnicy o promieniu 15" umieszczono 22 progi medium jumbo oraz markery z dużych pearloidowych bloków. Gitara posiada czarne wykończenie na wysoki połysk, binding korpusu i gryfu oraz osprzęt pokryty czarnym niklem - klucze Hagstrom o przełożeniu 18:1 oraz mostek Long Travel Tune-O-Matic ze strunociągiem Hagstrom Sustain-Block. Szerokość siodełka GraphTech Black Tusq wynosi 43 mm.

Ponownie konstruktorzy firmy sięgnęli po sprawdzone pickupy Johana Lundgrena - AlNico #2 pod gryfem oraz AlNiCo #5, a więc z mocniejszymi magnesami, przy mostku. Obydwa humbuckery, umieszczone w niklowanych puszkach, posiadają możliwość rozłączania cewek, dzięki przełącznikom w pokrętłach Tone, a elektronikę uzupełniają również dwa regulatory Volume oraz trzypozycyjny przełącznik.

http://www.hagstromguitars.com