Limitowane modele Hagstrom Three Kings

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Limitowane modele Hagstrom Three Kings

Hagstrom zaprezentował trzy wyjątkowe, limitowane modele Three Kings, które stały się jedną z największych atrakcji firmy podczas zakończonych targów NAMM 2017.

Podczas pracy nad Trzema Królami, firma oparła się na cechach trzech cieszących się dużą renomą modeli gitar solid body Hagstroma - Super Swede, Swede i Ultra Swede aby stworzyć instrumenty wyróżniające się wyglądem oraz właściwościami. Konstrukcja trzech modeli Swede opiera się na wspólnych rozwiązaniach takich jak, opatentowany przez Hagstroma pręt napinający H-Expander pozwalający na uzyskanie wyjątkowo niskiej akcji strun przy zachowaniu odpowiedniej sztywności gryfu i wpływający na specyficzny "Hagström tone" czy strunociag Sustain-Block, a także na indywidualnych, charakterystycznych cechach, które nadają im własny charakter i brzmienie, m.in. klasyczny, mahoniowy korpus Swede, wydłużona menzura oraz mahoniowo-klonowy korpus Super Swede oraz lżejszy charakter i rześkość Ultra Swede.   

Modele Three Kings zaprojektowano i ozdobiono tak, aby już na pierwszy rzut oka tworzyły wspólna grupę. Na bogaty wygląd modeli składają się m.in. customowe, zaprojektowane wyłącznie do nich pokrętła Q-Parts, czarny, chromowany hardware, czarny binding z pearloidu oraz heraldyczny motyw umieszczony na medalionie usytuowanym na zdobionym topie korpusu. Medalion, który nawiązuje do szwedzkiego dziedzictwa marki, przedstawia zamek Tre Kronor (Trzy Korony) w Sztokholmie, na którego miejscu, po wielkim pożarze u schyłku XVII, wybudowano obecny Pałac Królewski.  

Instrumenty wyposażono w humbuckery AlNiCo-2 i AlNiCo-5 zaprojektowane przez szwedzkiego specjalistę w tej dziedzinie Johana Lundgrena, który opracował m.in. elektronikę dla gitar takich zespołów jak Meshuggah, The Haunted, At The Gates czy Ghost, a oprócz Hagstroma współpracował m.in. z custom shopem Ibaneza. Jego zadaniem było stworzenie przystawek nawiązujących brzmieniem do vintage'owych instrumentów Hagstroma, ale oferujących jednocześnie cięższe, ostrzejsze i bardziej progresywne brzmienie.  

Modele Three Kings wyposażono ponadto m.in. z podstrunnicę zbudowaną z przypominającego heban kompozytu drewna o nazwie resinator, mającego zapewnić większą stabilność niż jakiekolwiek standardowe drewno i wyeliminować wszelkie 'wilcze tony' podczas gry, a także w stroiki Graph-Tech Ratio. Każdy klucz Graph-Tech Ratio ma swój własny unikalny zakres, dostosowany do siły napięcia poszczególnej struny. W rezultacie, każdy klucz stawia dokładnie taki sam opór. Jeden obrót każdego klucza o 180 stopni powoduje zmianę stroju o pół tonu, co sprawia, że strojenie instrumentu staje się bardzo naturalnie i intuicyjne.

 

Three Kings Swede


Three Kings Super SwedeThree Kings Ultra Swedekorpus: mahoń
top korpusu: mahoń (Swede/Ultra Swede) / klon (Super Swede)
gryf: mahoń, set-neck z prętem napinającym H-Expander
podstrunnica: Resinator
promień podstrunnicy: 15"
progi: 22, medium jumbo
menzura: 25,5" (Super Swede) / 24.75" (Swede/Ultra Swede)
siodełko: GraphTech Black Tusq XL
mostek: Long Travel T-O-M ze strunociagiem Hagstrom Stop
klucze: Graph-Tech Ratio
przetworniki: Lundgren AlNiCo-2 (gryf), Lundgren AlNiCo-5 (mostek)
elektronika: 3-pozycyjny przełącznik, 2 x Volume, 2 x Tone (Super Swede/Swede), 1 x Volume, 1 x Tone (Ultra Swede), przełącznik w trybie push/pull w potencjometrze Tone (Super Swede/Ultra Swede), 3-pozycyjny filtr dźwięku (Swede)
wykończenie: Black Gloss

http://www.hagstromguitars.com/

www.emuzyk.pl