Hagstrom Fantomen - nowe instrumenty gitarzystów Ghost

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Hagstrom Fantomen - nowe instrumenty gitarzystów Ghost

Firma Hagstrom zaprezentowała szczegóły dotyczące nowego modelu Fantomen przygotowanego z myślą o gitarzystach formacji Ghost, znanych jako Nameless Ghouls.

Uczestnicy koncertów Ghost, jednego z najbardziej popularnych i odnoszących największe sukcesy szwedzkich zespołów metalowych, mogli zauważyć, że już od pewnego czasu zamaskowani gitarzyści grupy, zwani Nameless Ghouls, posługują się nowymi instrumentami firmy Hagstrom o charakterystycznym, asymetrycznym korpusie solid body. To model Hagstrom Fantomen (co po szwedzku oznacza The Fantom), który właśnie trafił do oferty producenta i powstał w wyniku współpracy designerów marki i muzyków formacji.

Mówi Ghoul Writer, gitarzysta prowadzący i współtwórca utworów zespołu: "Pierwszą gitarą elektryczną, na której nauczyłem się grać był Hagström Swede, który odkąd sięgam pamięcią należał do mojego ojca. Spoglądałem na niego przez lata, ale moje dłonie były za małe, abym mógł objąć gryf. Ojciec powtarzał, że zanim nauczę się grać muszę poczekać aż dłonie mi urosną. Kiedy miałem mniej więcej siedem lat ojciec nauczył mnie "Tutti Frutti" i "Brev Från Kolonien". Dalej musiałem już radzić sobie samemu i właśnie to zrobiłem."

Asymetryczny, dość cienki korpus modelu Hagstrom Fantomen, o grubości 1,25" (3,5 cm) i pojedynczym wcięciu wykonano z mahoniu i wyposażono w wielowarstwowy binding. Mahoniowy jest również gryf, którego szyjkę wklejono w korpus. Cechami charakterystycznymi dla szwedzkiej marki są pręt napinający H-Expander, w który wyposażone są wszystkie modele Hagstroma, pozwalający na uzyskanie wyjątkowo niskiej akcji strun przy zachowaniu odpowiedniej sztywności gryfu i wpływający na specyficzny "Hagström tone" oraz podstrunnica zbudowana z przypominającego heban kompozytu drewna o nazwie resinator, mającego zapewnić większą stabilność niż jakiekolwiek standardowe drewno i wyeliminować wszelkie 'wilcze tony' podczas gry.


Na podstrunnicy o promieniu 15“ znalazły się 22 progi medium jumbo oraz perłowe, prostokątne markery. Menzura instrumentu wynosi 25,5" (648 mm). Hagstrom Fantomen posiada siodełko Graph Tech™ Black Tusq XL o szerokości 43 mm, mostek Long Travel Tune-O-Matic Roller Bridge oraz klucze Hagstrom 18:1 Die Cast.


Instrumenty wyposażono w humbuckery AlNiCo-2 (gryf) i AlNiCo-5 (mostek) zaprojektowane przez szwedzkiego specjalistę w tej dziedzinie Johana Lundgrena, co również jest znakiem rozpoznawczym firmy. Układ elektroniczny uzupełniają trójpozycyjny przełącznik oraz potencjometry 2 x Volume i 2 x Tone. Każdy pickup ma możliwość rozłączania cewek za pomocą przełącznika push/pull w regulatorze Tone.

Hagstrom Fantomen dostępny jest w trzech typach wykończenia: Black Gloss, White Gloss i Tobacco Sunburst. Gitara trafi do sprzedaży w Europie pod koniec lipca.

http://www.hagstromguitars.com/
www.emuzyk.pl