Nowa seria Hagstrom Ultra Max

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Nowa seria Hagstrom Ultra Max

Podczas targów NAMM 2019 firma Hagstrom zaprezentowała nową serię gitar, Ultra Max.

Ultra Max to projekt rozwijający serię Hagstrom Ultra Swede zaprezentowaną w 2007 roku, która oparta jest na małym korpusie. Ultra Max cechuje się korpusem o nieco większym, choć wciąż kompaktowym rozmiarze, w porównaniu z Ultra Swede wydłużono również menzurę, która wynosi 25,5". Gitara dostępna jest w czterech wersjach wykończenia: Satin Black, Fall Sky, Milky Mandarin oraz Satin Cosmic Black Burst.

Mahoniowy korpus zwieńczony jest grubym topem z klonu płomienistego wyposażonym w binding z białego pearloidu. Wklejany, wykorzystujący złącze czopowe gryf wykonano z mahoniu i uzbrojono w typowy dla wszystkich pozostałych modeli marki pręt napinający o nazwie H-Expander. Pręt umieszczony jest w lekkim aluminiowym profilu o szerokim symetrycznym przekroju przypominającym obróconą literę H. Pozwala on na uzyskanie wyjątkowo niskiej akcji strun przy zachowaniu odpowiedniej sztywności gryfu oraz wydłużenie sustainu. Kolejnym dobrze znanym z konstrukcji Hagstrom elementem jest podstrunnica z kompozytu drewna o nazwie resinator, mającego zapewnić większą stabilność niż jakiekolwiek standardowe drewno i wyeliminować wszelkie 'wilcze tony' podczas gry. Na podstrunnicy umieszczono 22 progi medium jumbo, prostokątne bloki markerów z pearloidu oraz siodełko GraphTech Black Tusq XL.

Za brzmienie odpowiada para humbuckerów Custom 60 AlNiCo-5 z osłonami ze szczotkowanego aluminium, które sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem, odrębnymi potencjometrami Volume oraz regulatorem Master Tone z opcją push/pull rozłączającą cewki i pozwalającą uzyskać brzmienie single coil. Hagstrom Ultra Max posiada ponadto klucze Hagstrom o przełożeniu 15:1 oraz mostek Long Travel Tune-O-Matic ze strunociągiem Hagstrom Sustain Block zbudowanym z sześciu małych mosiężnych bloczków, oddzielnych dla każdej struny i przykręconych bezpośrednio do korpusu.

https://www.hagstromguitars.com