Epiphone Ltd. Ed. Lee Malia RD Custom Artisan Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Lee Malia RD Custom Artisan Outfit

Firma Epiphone zapowiedziała na październik premierę kolejnego modelu sygnowanego przez gitarzystę Bring Me the Horizon - Ltd. Ed. Lee Malia RD Custom Artisan Outfit.

Przypomnijmy, że w na Malia posiada już sygnowanego Les Paula, a czerwcu firma Epiphone zaprezentowała limitowanego Explorera - Epiphone Ltd. Ed. Lee Malia Explorer Custom Artisan Outfit. Teraz nadszedł czas na gitarę o vintage'owym profilu RD. Jego korzenie sięgają późnych lat '70, kiedy pojawiła się pierwsza linia gitar i basów - wówczas pod nazwą "Research and Development" - które łączyły awangardową elektronikę z klasycznym stylem.

"Od kiedy Epiphone wypuściło mojego Les Paula zabierałem go ze sobą w każdą trasę. Miałem kilka egzemplarzy tego modelu, choć każdy w innym stroju. Pomyślałem wówczas, że przydałaby mi się gitara w innym kształcie, ale w tym samym wykończeniu. Epiphone zgodziła się na taki pomysł i zapytała mnie o propozycję. Przesłałem więc im kilka wzorów kształtów, a oni wrócili do mnie z projektem i potem przesłali kilka egzemplarzy próbnych. Okazały się niesamowite i od razu je pokochałem"

Podobnie jak w modelach Malii Explorer Custom Artisan oraz Les Paul Custom Artisan, również Ltd. Ed. Lee Malia RD Custom Artisan Outfit posiada ulubione przez gitarzystę orzechowe wykończenie z bindingiem w kolorze czerni i kości słoniowej (7 warstw na korpusie, 5 na główce i jedna na podstrunnicy). Na tym zresztą podobieństwa się nie kończą.

Korpus gitary wykonano z mahoniu i zwieńczono klonowym topem. Mahoniowy, wklejany gryf posiada ułatwiający grę profil "1959" Rounded "C". Do budowy podstrunnicy ponownie użyto kompozytu drewna i tworzyw sztucznych uzyskiwanego metodą toryfikacji, czyli przetwarzania biomasy. Podstrunnicę o promieniu 12" zdobią znaczniki pozycji we florystycznych kształtach Artisan wykonane z pearloidu. Florystyczne inskrustacje znalazły się również na czarnej główce o tradycyjnym kształcie Epiphone Clipped Ear, na której umieszczono ponadto logo Epiphone wykonane czcionką w stylu lat '60, płytkę pręta wzmacniającego w kształcie dzwonka, a także sygnaturę Malii na odwrocie. Czterowarstwowy czarny pickguard umieszczony na korpusie wykonano z PVC, a siodełko gryfu ze sztucznej kości w kolorze kości słoniowej. Menzura gitary wynosi 24,75".

Na układ elektroniczny składa się wybrana przez Malię kombinacja przetworników Gibson USA P-94 Single Coil przy gryfie oraz humbuckera Gibson USA 84T-LM przy mostku, który po przełączeniu cewek może być używany również jako single-coil. Pomiędzy nimi, wewnątrz korpusu umieszczono bezszumowy przetwornik Dummy Coil, likwidujący szumy podczas pracy singla. Układ uzupełniają regulatory Volume (gryf i mostek), Volume z rozłączaniem cewek (mostek), 2 x Tone oraz 3 pozycyjny, wykonany z metalu przełącznik.

Ltd. Ed. Lee Malia RD Custom Artisan Outfit wyposażono w złoty hardware, w tym klucze Premium Diecast z pokrętłami w kształcie tulipana, o przełożeniu 14:1, gniazdo jack z metalową płytką Epiphone, mostek LockTone Tune-o-matic ze strunociągiem LockTone Stopbar.

Gitara trafi do sprzedaży na początku października i będzie oferowana z customowym futerałem, certyfikatem autentyczności, ręcznie podpisanym przez Malię oraz dożywotnią gwarancją.

http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl/