Nowy album Slash Featuring Myles Kennedy And The Conspirators we wrześniu

Newsy
Nowy album Slash Featuring Myles Kennedy And The Conspirators we wrześniu

We wrześniu ukaże się nowy album formacji Slash Featuring Myles Kennedy And The Conspirators, który będzie nosić tytuł "Living The Dream". Można już zapoznać się z pierwszym singlem z krążka.

Napięty grafik z Guns N' Roses najwyraźniej nie przeszkodził Slashowi i pogłoski okazały się prawdziwe. Następca albumu "World on Fire" wydanego przez zespół Slasha i Mylesa Kennedy w 2014 roku ujrzy światło dzienne już 21 września. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Slasha, Snakepit Records we współpracy z Roadrunner Records.

"Living The Dream" to czwarta solowa płyta Slasha i trzecia nagrana pod szyldem Slash Featuring Myles Kennedy And The Conspirators w składzie: Myles Kennedy (wokal), Brent Fitz (perkusja) i Todd Kerns (bas, wokal). W 2018 roku do grupy dołączył również gitarzysta Frank Sidoris. Za okładkę krążka odpowiada Ron English.

Mówi Slash: "Album obrazuje naturalny rozwój od czasu 'World On Fire'. Myślę, że jest nieco bardziej zróżnicowany, pojawiły się na nim pomysły, których nigdy bym nie przewidział. Jednocześnie jest lepiej zorganizowany, utwory są krótsze i bardziej konkretne niż ostatnim razem."

Płytę zapowiada kompozycja "Driving Rain". "Utwór opiera się na riffie, który zagrałem chłopakom po raz pierwszy w New Hampshire podczas trasy 'World On Fire' - mówi Slash. "To fajna partia gitarowa, którą wówczas przećwiczyliśmy i od tego momentu utwór zaczął nabierać kształtów w mojej głowie w czasie trwania reszty tour. W tym roku nadaliśmy mu ostatecznego szlifu, a Myles przyszedł ze świetną linią melodyczną."

"Riff przypomina stary Aerosmith - dodaje Myles Kennedy. "Ma nieco przykuwającego uwagę, funkowego charakteru. Bohaterem tekstu jest facet, który pracuje podróżując, może to być muzyk, albo wędrowny sprzedawca. Tymczasem jego żona czy dziewczyna boryka się z uzależnieniem i ma nawrót choroby. Jest nieszczęśliwa co popycha ją w kierunku starych, złych nawyków. Zmusza to bohatera do powrotu, aby uratować sytuację".

 

Lista utworów

01. The Call Of The Wild
02. Serve You Right
03. My Antidote
04. Mind Your Manners
05. Lost Inside The Girl
06. Read Between The Lines
07. Slow Grind
08. The One You Loved Is Gone
09. Driving Rain
10. Sugar Cane
11. The Great Pretender
12. Boulevard Of Broken Hearts