Epiphone Ltd. Ed. Matt Heafy "SnØfall" Les Paul Custom Outfit

Newsy
Epiphone Ltd. Ed. Matt Heafy "SnØfall" Les Paul Custom Outfit

Gitarzysta Trivium, Matt Heafy i firma Epiphone zaprezentowali nowy, sygnowany model "SnØfall" Les Paul Custom Outfit w wersji sześcio i siedmiostrunowej.

Druga seria customowych Les Pauli Heafy'ego inspirowana jest tym razem albumem Trivium "Silence in the Snow" z 2015 roku, a wśród designerskich udoskonaleń zaproponowanych przez gitarzystę znalazły się wykończenie Alpine White Gloss, fenolowa podstrunnica oraz aktywne przetworniki EMG.

"Pomysł na wygląd tej gitary narodził się podczas tworzenia teledysku do "Silence in the Snow" - mówi Heafy. "Dysponowaliśmy oryginalnymi prototypami MKH, ale potrzebowaliśmy czegoś, co podkreśli element dramatyzmu. Dlatego zdecydowaliśmy się pomalować je na biało, żeby pasowało do konceptu "Silence in the Snow". Wyszło naprawdę świetnie. Pamiętam, jak wspomniałem Jimowi Rosenbergowi (prezesowi Epiphone), że być może powinniśmy użyć do tej gitary innego koloru. Jakieś trzy miesiące temu Jim zaskoczył mnie informacją, że wysłał mi nowe modele do domu. Następnie ujrzałem ich kolor, który mnie po prostu oszołomił. Zrobiliśmy to!" Matt Heafy przyznał, że początkowo starał się utrzymać wygląd nowych instrumentów w tajemnicy, ale po nagraniu na nich płyty, wziął je ze sobą w trasę. "Nie mogłem się powstrzymać" - mówi.

Obydwie wersje Les Pauli Matt Heafy "SnØfall" posiadają mahoniowe korpusy z topem z gładkiej, klonowej okleiny. Przyciągające uwagę wykończenie Alpine White Gloss uzupełnia czarno-biały binding korpusu i główki. Mahoniowy, wklejany gryf posiada profil 1960's SlimTaper "D" oraz kopyto "Axcess" gwarantujące gładki dostęp do wyższych progów. Podstrunnica o promieniu 12", wykonana z fenolowego laminatu w białym kolorze została wyposażona w 22 progi medium. Biała płytka pręta napinającego, z czarną obwódką posiada inskrypcję MKH SnØfall Les Paul Custom, a elementy designu uzupełnia klasyczne logo Epiphone z pearloidu oraz klasyczne logo Les Paula w kształcie podzielonego diamentu.


Gitarę wyposażono w ulubione przetworniki Heafy'ego - aktywne pickupy EMG. W wersji sześciostrunowej jest to kombinacja EMG-81 z ceramicznymi magnesami przy mostku i oraz EMG-85 z magnesami Alnico V przy gryfie. Siedmiostrunowy SnØfall napędzają EMG-81-7 (mostek) oraz, przy gryfie, zaprezentowany w 2001 roku przetwornik EMG-707 wyposażony w magnesy Alnico V. Pickupy umieszczono w puszkach, dopasowanych kolorystycznie do reszty elementów gitary. Elektronikę uzupełniają regulatory Volume i Tone oddzielne dla każdego przetwornika (oczywiście z pokrętłami koloru białego) oraz trzypozycyjny przełącznik. Łatwo dostęp do baterii 9V znalazł się w tylnej części korpusu.

Wśród elementów hardware SnØfall są niklowane klucze Deluxe Diecast o przełożeniu 14:1, straplocki Epiphone, mostek LockTone Tune-o-matic (lub Tune-o-matic-7) ze stopbarem oraz wyjście Epiphone Heavy-Duty jack 1/4" z metalową płytką. Obydwa modele oferowane są z wysokiej klasy futerałem oraz certyfikatem autentyczności.

Tymczasem już 20 października ukaże się kolejny album Trivium zatytułowany "The Sin and the Sentence". Singli promujących płytę można już posłuchać w Internecie.

http://www.epiphone.com