Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit

Epiphone zaprezentował piąty już customowy model Joe Bonamassy - 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit, oddający hołd jednemu z ulubionych instrumentów z prywatnej kolekcji gitarzysty.

Joe Bonamassa, słynie nie tylko ze swoich niezwykłych umiejętności gry oraz pracowitości, ale również z zamiłowania do kolekcjonowania starych gitar. Jednym z jego ulubionych vintage'owych modeli jest rzadki "Amos" Flying V, jeden z pierwszych z jedynie 91 sztuk wyprodukowanych w 1958 roku. Nowy Ltd. Ed. 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit oparty jest właśnie na tym modelu po raz pierwszy nabytym w 1958 roku przez sklep Arthura Amosa w Indianapolis. Bonamassa ściśle współpracował z lutnikami Epiphone w Nashville, aby wiernie oddać wszelkie detale oryginalnej konstrukcji.

Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit posiada korpus i gryf wykonane z drewna koriny (limby afrykańskiej). Gryf o profilu Rounded C-1958 został dokładnie wymierzony zgodnie z oryginalnym modelem Bonamassy, podobnie jak pięciowarstwowy czarno-biały pickguard. Gryf został głęboko wklejony w korpus, a wieńczy go podstrunnica o promieniu 12" z drewna dalbergii posiadającego certyfikat FSC (czyli międzynarodowej organizacji pozarządowej, Forest Stewardship Council, której celem jest promowanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej poprzez system certyfikacji), na której umieszczono 22 progi medium jumbo. Gryf posiada regulowany pręt napinający, a na złotej płytce ochronnej pręta wygrawerowano napis 'Amos Arthur'. Na główce o klasycznym profilu Flying-V znajduje się wypukłe złote logo Epiphone. Menzura instrumentu wynosi 24,75".

Joe Bonamassa jest miłośnikiem pickupów Epiphone ProBucker, które precyzyjnie oddają barwę pierwszej generacji humbuckerów stosowanych w późnych latach '50 w Les Paulach oraz modelach 335 i Flying-V. 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit posiada zatem humbuckery Epiphone Probucker-2 pod gryfem i Epiphone Probucker-3 przy mostku. Zastosowane tu pickupy posiadają te same komponenty i materiały, którymi cechowały się vintage'owe humbuckery, wliczając w to magnesy Alnico II odlewane w formie piaskowej, obudowę ze stopu nowego srebra o zawartości niklu wynoszącej 18% oraz wysokiej jakości 4 przewodowy zwój. Każdy ProBucker jest również próżniowo woskowany w celu uniknięcia niepożądanych szumów. Układ elektroniczny gitary uzupełnia trzypozycyjny przełącznik toggle z bursztynową końcówką oraz regulatory Volume (oddzielne dla obydwu przetworników) i Master Tone z potencjometrami CTS.

Epiphone Ltd. Ed. Joe Bonamassa 1958 "Amos" Korina Flying-V Outfit posiada złoty osprzęt, w tym strunociąg string-thru body w stylu późnych lat '50, w formie metalowej płytki w kształcie V wraz z mostkiem LockTone ABR-1 Tune-o-matic. Na główce umocowano zestaw kluczy Epiphone "Deluxe" o przełożeniu 18:1 z tulipanowymi pokrętłami. Gitara oferowana jest wraz z twardym futerałem w stylu lat '50 oraz certyfikatem autentyczności ręcznie podpisanym przez Joe Bonamassę.

http://www.epiphone.com

http://www.lauda-audio.pl/