Epiphone Ltd. Ed. Richie Faulkner Flying-V Custom Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. Richie Faulkner Flying-V Custom Outfit

Gitarzysta Judas Priest Richie Faulkner dołączył do grona endorserów marki Epiphone i zaprezentował pierwszy sygnowany model Ltd. Ed. Richie Faulkner Flying-V Custom Outfit.

"Stać się częścią dziedzictwa tej firmy to dla mnie prawdziwy zaszczyt. - mówi Richie Faulkner. "Moją pierwszą sensowną gitarą był właśnie Epiphone, wciąż zresztą gdzieś go mam. To zatem swoisty powrót do korzeni. Zapytałem Epiphone, czy byliby w stanie zrobić dla mnie kopię Gibsona, którego używam w Judas Priest. Zasadniczo to model z kształtem korpusu i główki z 1958 roku, z pickupami EMG i Floyd Rose. Przez wszystkie lata od kiedy sięgnąłem po Gibsona używałem dopasowanych do moich potrzeb przetworników EMG 57/66 oraz dużej, podwójnej płytki ochronnej, która zapobiegała zarysowaniom lakieru i tym podobnym przypadkom. Używam tego modelu każdego wieczoru z Judas Priest i nie inaczej będzie z moim Epiphone."

Epiphone Ltd. Ed. Richie Faulkner Flying-V Custom Outfit to klasyczny model Flying V w wykończeniu Ebony Gloss z mahoniowym korpusem i wklejanym gryfem. Profil gryfu Thin-C został dobrany zgodnie z upodobaniami Faulknera, na podstawie jego vintage'owego modelu Flying V. Zarówno top korpusu, jak i główka posiadają wielowarstwowy czarno-biały binding. Binding umieszczono również na hebanowej podstrunnicy. Znalazły się na niej 22 progi typu jumbo, duże prostokątne markery z pearloidu oraz logo z sokołem przy 12 progu. Tradycyjna główka Flying V posiada wykonane z pearloidu logo Epiphone w stylu lat '60 oraz charakterystyczne logo Judas Priest w kształcie trójzębu. Zgodnie z wytycznymi Faulknera, większą cześć topu korpusu pokrywa symetryczny, biały pickguard. Menzura gitary wynosi 24,75" a promień podstrunnicy 12".

Gitarę wyposażono - ponownie zgodnie z upodobaniami Richiego w system Floyd Rose Tremolo z serii 1000 połączony z blokowanym siodełkiem Floyd Rose "R2". Zapewnia to precyzyjne strojenie oraz ważny dla gitarowego stylu Faulknera właściwy sustain. Wyposażenie uzupełniają klucze Grover Rotomatic o przełożeniu 18:1. Gitara sprzedawana jest z customowym futerałem Richie Faulkner oraz ręcznie podpisanym certyfikatem autentyczności.


Epiphone Ltd. Ed. Richie Faulkner Flying-V Custom Outfit posiada klasyczny, ulubiony przez Faulknera zestaw aktywnych humbuckerów: EMG-66 przy gryfie i EMG-57 przy mostku, obydwa w wykończeniu Smooth Black Nickel. "Zdecydowałem się na te przetworniki ponieważ używali ich James Hetfield, David Gilmour i Zakk Wylde, a to właśnie tej trójki słuchałem najczęściej. Pomyślałem, że jeśli coś jest dobre dla nich to powinienem to wypróbować. W tamtym czasie grałem mnóstwo koncertów w barach i klubach w okolicach Londynu. Tak jak wszystko, również twój sprzęt ewoluuje, a pickupy EMG zapewniły mi brzmienie, którego potrzebowałem. Wciąż używam pasywnych przetworników, mam starego Les Paula i wciąż na nim gram. Każda gitara brzmi inaczej, każda ma własny głos i każda znajdzie zastosowanie dla mnie, jako gitarzysty."

Humbuckery posiadają magnesy Alnico V oraz stalowe (EMG-57) i ceramiczne (EMG-66) nabiegunniki. Dostęp do baterii 9-volt jest zapewniony poprzez klapkę w tylnej części korpusu. Pickupy sterowane są trzypozycyjnym przełącznikiem oraz regulatorem Master Volume.

http://www.epiphone.com