Dystrybutor - FENDER CENTRAL & EASTERN EUROPE

Fender Musical Instruments Europe jest częścią Fender Musical Instruments Corporation, jednej z największych firmy w branży instrumentów muzycznych na świecie.

Legendarne gitary Fender® takie jak Telecaster®, Stratocaster®, Precision Bass® i Jazz Bass® są znane na całym świecie jako instrumenty, które rozpoczęły rewolucję rocka i nadal znajdują uznanie u współczesnych muzyków i kolekcjonerów.

W swej znakomitej historii sięgającej 1946 roku, Fender dotknął i zmienił muzykę na całym  świecie w prawie każdym gatunku: rock and roll, country & western, jazz, rhythm and blues i wielu innych. Każdy, od początkujących i hobbystów do najbardziej cenionych artystów i wykonawców używał instrumentów i wzmacniaczy Fender, czyniąc firmę nie tylko uznaną marką przemysłu muzycznego, ale także ikoną kultury.

Naszą wizją jest nadal głoszenie hasła SPIRIT OF ROCK-N-ROLL® na całym świecie, a naszą misja przekraczanie oczekiwań miłośników muzyki na całym świecie.

Dzisiaj, marki FMIC to między innymi Fender ®, Squier ®, Guild ®, Gretsch ®, Jackson ®, Charvel ®, EVH ®, SWR ® i Groove Tubes ®. Produkujemy również pełną gamę profesjonalnych urządzeń audio, w tym innowacyjną serię Passport ®. Fender oferuje też pełną gamę akcesoriów, w tym struny, oryginalne części zamienne, futerały, paski, i wiele, wiele więcej.

W styczniu 2008 roku, FMIC nabyła Kaman Music Corporation (KMC), największego niezależnego dystrybutora instrumentów muzycznych i akcesoriów w USA. KMC produkuje i/lub dystrybuuje gitary Ovation ®, Takamine ® i Hamer ®, instrumenty i akcesoria perkusyjne Latin Percussion ®, Gretsch ®, Gibraltar ®, Toca ®