BOSS IR-200

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
BOSS IR-200

W ofercie firmy BOSS pojawił się niedawno kompaktowy stompbox IR-200 będący zaawansowanym połączeniem symulacji kolumn oraz wzmacniaczy gitarowych.

Ta wszechstronna kostka oferuje wyjątkową jakość dźwięku, doskonałe symulacje wzmacniaczy i kolumn, głębokie kształtowanie brzmienia oraz 128 pokładowych presetów. Na pokładzie znajduje się ponad 150 wysokiej jakości impulsów IR od BOSS i Celestion Digital, a także 128 miejsc do załadowania własnych monofonicznych lub stereofonicznych IR. IR-200 zamieni pedalboard w samodzielne rozwiązanie do grania na żywo, nagrywania w studiu i ćwiczeń oraz płynną integrację z ulubionymi kostkami, w tym z efektami stereo, delay i reverb.


Stereofoniczne impulsy IR o wysokiej rozdzielczości

Wspierany przez dwa potężne unikalne procesory DSP, IR-200 zapewnia wyjątkową wydajność IR z obsługą plików mono i stereo, 32-bitowe przetwarzanie zmiennoprzecinkowe/rozdzielczość 96 kHz i do 500 ms długości dla naturalnego basu. 144 impulsy BOSS i 10 Celestion Digital IR obejmują szeroki zakres kolumn i kombinacji mikrofonów. Dzięki oprogramowaniu IR-200 IR Loader dla macOS i Windows można załadować do 128 mono lub 64 stereofonicznych IR WAV z osobistej kolekcji. 

Wzmacniacze gitarowe i basowe Premium

Inspirujące wzmacniacze IR-200 nie tylko doskonale brzmią, ale bardzo dobrze współdziałają z zewnętrznymi kostkami. Na pokładzie dostępnych jest osiem wzmacniaczy gitarowych od klasycznego czystego, tweedowego brzmienia i klasy A, po vintage i nowoczesny high-gain, podczas gdy trzy wzmacniacze basowe oferują bogate, mocne brzmienie od czystego do przesterowanego. Każdy typ wzmacniacza posiada regulatory wzmocnienia dla niskich, średnich i wysokich tonów do szybkiego ustawienia podstawowych barw, a bramka szumów jest pod ręką, aby okiełznać szumy po dużym wzmocnieniu. Możliwe jest również całkowite ominięcie sekcji wzmacniacza i użycie wysokiej jakości IR z konfiguracją wzmacniacza/loadboxa lub zewnętrznym urządzeniem do modelowania.

Rozbudowane Sterowanie

Oferując rozbudowane narzędzia do kształtowania dźwięku i 128 miejsc w pamięci, IR-200 pozwala zbudować bibliotekę barwdla każdej sytuacji podczas grania. Dostępne są m.in. dwa korektory - parametryczny lub graficzny, oraz trzy efekty pogłosowe dla dodania przestrzeni. Dwa IR mogą być używane jednocześnie, co pozwala na łączenie barw lub tworzenie szerokich dźwięków stereo. Pokładową pętlą efektów można umieścić przed lub za sekcją IR, wraz z obsługą efektów stereo, pracy szeregowej/równoległej i nie tylko. Na końcu łańcucha dostępne są dwa globalne korektory do ostatecznego dopracowania dźwięku.

Rozszerzone sterowanie jest możliwe za pomocą zewnętrznych przełączników nożnych lub pedału ekspresji, a dzięki wejściu/wyjściu MIDI jest również możliwość współpracy z innymi pedałami i urządzeniami wyposażonymi w MIDI, takimi jak sterowniki ES-8 i ES-5.

Gotowy do nagrywania i transmisji na żywo

Wraz z innymi potężnymi funkcjami, IR-200 jest wysokiej jakości interfejsem audio USB do nagrywania muzyki i dla oprogramowania do przesyłania strumieniowego. Dedykowane sterowniki zapewniają pełen zakres funkcjonalności interfejsu audio na komputerach z systemem macOS i Windows, podczas gdy podstawowe strumieniowanie dźwięku stereo jest możliwe na urządzeniach z systemem iOS.

 

Ćwicz, monitoruj i graj z podkładem muzycznym

BOSS IR-200 jest również wyposażony w gniazdo słuchawkowe do monitorowania dźwięku podczas ćwiczeń, nagrywania lub grania na żywo. Można grać z normalnym dźwiękiem stereo przez słuchawki lub włączyć efekt przestrzenny, aby uzyskać inspirujące wrażenia dźwiękowe. Jest też wejście stereo aux do odtwarzania utworów lub podkładów muzycznych z telefonu, miksera lub innego urządzenia audio.

Cechy:

 • Oparty na kostce symulator wzmacniaczy i moduł ładowania impulsów z najwyższej jakości dźwiękiem i funkcjami
 • 32-bitowa konwersja AD/DA z 32-bitowym przetwarzaniem zmiennoprzecinkowym i częstotliwością próbkowania 96 kHz
 • 128 miejsc dla IR użytkownika z obsługą plików mono i stereo WAV, przetwarzanie zmiennoprzecinkowe do 32-bitów/rozdzielczość 96 kHz oraz długość 200 lub 500 ms
 • Duża, wbudowana, wstępnie skonfigurowana biblioteka IR wzmacniaczy z 144 IR BOSS i 10 IR Celestion Digital
 • Najlepsza w swojej klasie reprodukcja IR dzięki dwóm unikalnym procesorom DSP
 • Osiem rodzajów wzmacniaczy gitarowych i trzy rodzaje basowych, które obejmują szeroki zakres stylów
 • Do dwóch IR jednocześnie w trybie mono lub stereo
 • 128 pamięci do przechowywania ustawień użytkownika
 • Dwa korektory w każdej pamięci plus dwa ogólne EQ, wszystkie z możliwością wyboru trybu parametrycznego lub graficznnego
 • Efekty ambience typu Room, Studio i Hall
 • Pętla efektów z wysyłką mono i powrotem mono/stereo, z możliwością wyboru pozycjonowania pre-cab lub post-EQ
 • Dedykowane oprogramowanie do ładowania IR i tworzenia kopii zapasowych pamięci
 • Wszechstronny interfejs audio USB do nagrywania i odtwarzania z oprogramowaniem muzycznym na komputerach Mac i Windows oraz urządzeniach z systemem iOS
 • Szczegółowa obsługa zewnętrznego sterowania za pomocą przełączników nożnych, pedału ekspresji i TRS MIDI

www.boss.info/pl/