BOSS FZ-1W Fuzz Waza Craft

Newsy
Pozostałe artykuły marki BOSS
BOSS FZ-1W Fuzz Waza Craft

BOSS zaprezentował na nowo zdefiniowany, vintage’owy fuzz FZ-1W w ramach linii Waza Craft, w ramach której oferowane są efekty oferujące poszerzone możliwości brzmieniowe oraz wykorzystujące najwyższej klasy komponenty.

Fuzz był pierwszym rodzajem przesteru, a retro brzmienie vintage'owych jednostek z lat 60. do dziś jest pożądane przez gitarzystów. Stworzony dzięki głębokiej analizie wielu legendarnych pedałów i szczegółowemu kunsztowi Waza, całkowicie analogowy BOSS FZ-1W zapewnia inspirujące brzmienie, wrażenia i klimat klasycznego fuzza w nowoczesnym designie. Podobnie jak wszystkie pedały Waza Craft, FZ-1W zawiera najwyższej klasy komponenty zapewniające najwyższej jakości występy i rozszerzony zakres dla maksymalnej wszechstronności tonalnej. 

 

Odkryj bicie serca Vintage Fuzz

Podczas opracowywania limitowanej serii TB-2W Tone Bender inżynierowie BOSS zbadali i przeanalizowali wiele starych pedałów fuzz. To doświadczenie było inspiracją do ponownego wyobrażenia sobie klasycznego efektu fuzz w oparciu o wyjątkowe rzemiosło i wiedzę Waza. W przeciwieństwie do poprzednich modeli Waza Craft, FZ-1W nie zapewnia reprodukcji wcześniejszej konstrukcji. Ta kostka jest nowoczesną interpretacją vintage fuzz i nosi w nazwie numer „1”, aby pokazać szacunek dla klasycznych obwodów, które pomogły ukształtować brzmienie gitary rockowej i zapoczątkować branżę efektów, którą wszyscy do dzisiaj kochamy. 

Najlepsze elementy Vintage Fuzz w nowoczesnej kostce

Proste obwody najbardziej poszukiwanych vintage'owych jednostek fuzz wytwarzają jasne i agresywne tony z długim wybrzmieniem. Są również bardzo wrażliwe na dynamikę gry, a najlepsze konstrukcje pozwalają oczyścić dźwięk poprzez skręcenie pokrętła głośności gitary. Jednak te klasyczne pedały są również znane z niespójności — nawet między modelami z tą samą konstrukcją — a zmienne, takie jak wiek, rodzaj baterii, temperatura i inne, mogą mieć ogromy wpływ na ich brzmienie i wydajność.

W oparciu o innowacje Waza, FZ-1W pozwala cieszyć się wszystkimi wspaniałymi muzycznymi cechami vintage fuzz bez wad. Choć jest inspirowany historycznymi obwodami, ta kostka prezentuje zupełnie nowe podejście BOSS, napędzane głęboką wiedzą w temacie projektowania efektów. Przy wykorzystaniu najwyższej jakości tranzystorów krzemowych powstał unikalny obwód, który zapewnia autentyczny dźwięk i reakcję, przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej wydajności w każdej temperaturze i różnych warunkach pracy. Ponadto nowoczesne podejście znacznie rozszerza możliwości brzmieniowe w stosunku do konstrukcji vintage, oferując wyższe wzmocnienie, niższy poziom szumów, głębszą kontrolę kształtowania tonów i wiele więcej. 

Tryb Vintage — Klasyczny Fuzz, Szersza Ekspresja

Dzięki trybowi Vintage FZ-1W, BOSS na nowo zdefiniował klasyczny fuzz z większym wzmocnieniem i szerszym zakresem ekspresji. Charakter brzmienia jest chrapliwy i asertywny, ale nie jest ostry i możesz płynnie przejść od ciężkiego fuzz przez crunch do krystalicznie czystego, po prostu sterując głośnością gitary. Wszechstronne pokrętło Tone jednocześnie dostosowuje wysokie i niskie częstotliwości, umożliwiając wybieranie różnych barw fuzz. Po skręceniu gałki Fuzz i podkręceniu Level, FZ-1W działa świetnie jako boost dla wzmacniacza i innych pedałów wzmocnienia.

Tryb Modern — Gruby i Skupiony

Tryb Modern zapewnia bardziej wyrafinowany i wszechstronny dźwięk fuzz ze skupionym środkiem i grubszą barwą, dzięki czemu idealnie nadaje się do wszystkich rodzajów współczesnych stylów muzycznych. Zakres wzmocnienia jest jeszcze szerszy niż w trybie Vintage, a ustawienie gałki Fuzz po godzinie trzeciej zapewnia bogate, śpiewne wybrzmiewanie dla inspirującej gry solowej. Gałka Tone pozwala dostosować jasność bez zmiany środka, zapewniając, że dźwięk zawsze się przebija. Gdy jest używany jako boost, tryb Modern daje mnóstwo mocy z bogatym, napędzanym środkowym pasmem charakterem.


Waza Craft: Sztuka Najlepszego Brzmienia

Od samego początku inżynierowie z firmy BOSS byli zaangażowani w uzyskiwanie najlepszych brzmień gitarowych przy użyciu wszelkich niezbędnych technologii, od oldschoolowych analogowych obwodów po zaawansowane technologicznie układy DSP. Ten entuzjastyczny duch kontynuuje serię Waza Craft, zapewniając wyjątkowe brzmienie i reakcję na grę, dzięki starannie dobranym komponentom analogowym, wyrafinowanym obwodom i skrupulatnej dbałości o szczegóły. W Japonii termin "Waza" jest pojęciem sztuki i techniki, a te specjalne efekty z dumą noszą symbol Waza, który stanowi szczyt projektowania i rzemiosła BOSS. 


Funkcje

  • Kostka Premium Waza Craft dla najlepszego brzmienia BOSS
  • Redefiniowane dźwięki fuzz, które łączą klasyczny ton i reakcję z nowoczesną wszechstronnością i stabilnością, zrealizowaną dzięki innowacjom BOSS Waza
  • Tryb Vintage zapewnia wrażenie retro fuzz z agresywnym tonem, dynamiczną reakcją na dotyk i ekstremalną wrażliwością na głośność wejściową
  • Tryb Modern zapewnia grubsze brzmienie i większą koncentrację na środku, aby dopasować się do szerszego zakresu stylów muzycznych
  • Wszechstronne pokrętło Tone zapewnia głęboką kontrolę kształtowania brzmienia dostrojonego dla każdego trybu
  • Spójny dźwięk i niezawodne działanie dzięki krzemowym obwodom tranzystorowym
  • Wysokiej-jakości bufor zapewnia czysty i wyraźny dźwięk przy bypass
  • Pięcioletnia gwarancja BOSS

 www.boss.info/pl