BOSS: Jubileuszowa Edycja SD-1 Super Overdrive z Okazji 40-lecia

Newsy
BOSS: Jubileuszowa Edycja SD-1 Super Overdrive z Okazji 40-lecia

BOSS stworzył jubileuszową edycję  SD-1 Super Overdrive, by uczcić 40 lat nieprzerwanej produkcji. Limitowana kostka będzie dostępna do końca roku 2021...

Ta pamiątkowa kostka ma czarny korpus z żółtymi literami, pozłacane gałki i klasyczną srebrną śrubę radełkowaną do komory baterii oraz jest dostarczany w pudełku ze specjalnym logo z okazji 40-lecia.

SD-1 Super Overdrive

Od czasu premiery w 1981 roku, SD-1 Super Overdrive była główną kostką typu overdrive dla pokoleń gitarzystów, dosłownie z każdego gatunku muzycznego. Oparta na rewolucyjnym, asymetrycznym układzie limitera z OD-1 Overdrive (jednego z trzech oryginalnych kompaktowych pedałów BOSS z 1977 roku) SD-1 zapewnia bogate, gładkie i muzykalnie brzmiące przesterowania, które nadal inspirują gitarzystów na całym świecie.

1977: BOSS zmienia reguły gry

Już w 1977 roku BOSS powołał do życia OD-1 stworzył całkowicie nową kategorię kostek podłogowych, wprowadzając po raz pierwszy naturalny przester w formie kostki dla gitarzystów. Tworząc sygnał bogaty w parzyste harmoniczne, jego unikalny asymetryczny układ kształtowania fal naśladował przyjemne brzmienie i odczucia wysterowanego wzmacniacza lampowego - ale przy kontrolowanych poziomach głośności. Cztery lata później ten przełomowy projekt ewoluował w bardziej wszechstronny SD-1, który dodał aktywną kontrolę nad barwą w celu kształtowania reakcji wysokich tonów i subtelnych ulepszeń dla niskich tonów.

BOSS SD-1: najważniejsze cechy

  • Definiujące gatunek brzmienie overdrive
  • Unikalny asymetryczny układ kształtowania fali zapewnia lampową charakterystykę przesterowania
  • Łagodne i umiarkowane brzmienia lead ze skupionym średnim i wąskim dolnym pasmem
  • Idealny do użytku z lekko wysterowanymi wzmacniaczami typu clean
  • Świetnie nadaje się również do kształtowania i definicji tonów wzmacniacza o wysokim wzmocnieniu.
  • Dobrze łączy się z pedałami boost, overdrive i distortion
  • Pięcioletnia gwarancja BOSS

BOSS SD-1: prezentacja

Obejrzyj wideo prezentujące kostkę SD-1, przygotowane przez firmę BOSS:

Więcej informacji: www.boss.info