Precision i Telecaster dołączają do serii Boxer Fendera

Newsy

Krzysztof Inglik

Precision i Telecaster dołączają do serii Boxer Fendera

Fender poszerza asortyment w serii Boxer, nawiązującej stylistyką do lat 80. Tym razem pojawiły się w niej modele Telecaster oraz Precision...

W grudniu 2020 roku informowaliśmy o nowości jaką był Stratocaster z serii Boxer - miło nam poinformować, że do tego modelu dołączyła gitara Telecaster oraz bas Precision.

Podobnie jak w przypadku Stratocastera, korpusy Telecastera oraz Precisiona wykonano z drewna lipowego. Na klonowe gryfy nałożono podstrunnice o radiusie 12". Na pokładzie znalazły się także mocniejsze pickupy, nawinięte podobnie jak te oryginalne z lat osiemdziesiątych.

Wszystkie modele Boxer uzbrojone zostały w system TBX™ Treble Bass Expander Tone Control, także wprowadzony przez Fendera w latach 80. Potencjometr działa jak standardowa gałka TONE w zakresie od 0 do 5, a rozkręcana dalej podbija sygnał, wzmacniając skrajne pasma.

Zarówno gitary jak i basówki wyposażone także zostały w 22 progi JUMBO, a ich główki wykończone zostały w kolorze czarnym, korespondującym z mostkiem, gałkami i przetwornikami.

 

WIĘCEJ INFORMACJI: www.fender.com