Matt Bellamy dał gitarę młodej gitarzystce!

Newsy

Krzysztof Inglik

Matt Bellamy dał gitarę młodej gitarzystce!

Gitarzysta zespołu Muse zachwycił się coverem wykonanym przez młodą gitarzystkę na YouTube. W prezencie ofiarował jej sygnowaną przez siebie gitarę Manson MBM-1!

Muse "Plug In Baby"

Nandi Bushell to 10-letnia jutuberka, która zdążyła już zgromadzić na swoim kanale ponad 270 tysięcy subskrybentów. Niedawno wykonała ona cover "Plug In Baby" zespołu Muse, gdzie śpiewa i gra na gitarze, basie oraz bębnach:

Nandi dostaje gitarę Manson MBM-1

Jej starania docenił sam Matt Bellamy z Muse i postanowił nagrodzić je sygnowaną przez siebie gitarą marki Manson oraz zdjęciem z autografem wraz z odręcznie napisanym listem na jego rewersie:

"Cześć Nandi! Kocham twoje covery MUSE. Pomyślałem, że może będziesz chciała nagrać kilka na moim sygnowanym modelu. Najlepsze życzenia od Matta i gitarowej załogi Mansona."

Nandi oczywiście nagrała scenę odpakowania prezentu, dosłownie skacząc z radości:

MANSON GUITAR WORKS

O fakcie kupna marki Manson Guitar Works przez Matta Bellamy'ego informowaliśmy dwa lata temu. Jest to brytyjska manufaktura założona przez Hugh Mansona, która wyróżnia się stosowaniem w swych instrumentach nowinek technicznych oraz częstym łączeniem z tradycyjnym lutnictwem najnowszych technologii. Komentując przejęcie marki Manson, Matt Bellamy powiedział wówczas:

"Z radością przejmuję odpowiedzialność za firmę Manson Guitar Works i przyszły rozwój jej potencjału. Gram na gitarach Manson od momentu, gdy uczestniczyłem w projektowaniu mojego pierwszego customowego instrumentu, mam więc najlepszy wgląd w produkty marki."

Bellamy wspominał o filozofii firmy oraz gitarach Mansonwywiadzie, który publikowaliśmy w listopadzie 2020 r. Matt powiedział tam także kilka słów na temat przyszłości gitary:

"Myślę, że przyszłość tego instrumentu leży w interesujących barwach i efektach. Jeśli gitara będzie potrafiła to robić, nigdy nie zostanie zastąpiona niczym innym."

MANSON MBM-1

MBM-1 to sygnatura Matta Bellamy'ego, która zadebiutowała na targach The Winter Namm Show 2020 w Anaheim, w Kalifornii. Newsa publikowaliśmy w lutym 2020.r

Cort Manson Meta Series MBM-1 posiada ergonomiczny korpus opracowany przez założyciela Manson Guitar Works, Hugh Mansona dla Matta Bellamy'ego. Do jego budowy użyto drewna lipowego. Przykręcany gryf o cechuje się profilem Manson soft V i został wykończony satynowo. Wieńczy go podstrunnica z figowca o zmiennym profilu 12"-16" i 22 progach.MBM-1 wyposażono w parę nowych przetworników Manson Humbucker, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby tego modelu. Gitara dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia - Satin Black i Starlight Silver - obydwie z chromowanym osprzętem. Na dopasowanej kolorystycznie główce znalazł się podpis Matta Bellamy. Menzura instrumentu wynosi 25,5” (648 mm).

WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.mansonguitarworks.com