Matt Bellamy kupuje Manson Guitar Works

Newsy

Szymon Kubicki

Matt Bellamy kupuje Manson Guitar Works

Matt Bellamy, lider, gitarzysta i wokalista formacji Muse został właścicielem brytyjskiej manufaktury Manson Guitar Works.

Założona przez Hugh Mansona, firma Manson Guitar Works znana jest z interesującego łączenia tradycyjnego lutniczego rzemiosła z nowymi technologiami. Wśród futurystycznych gitar Manson znajdziemy m.in. modele z wbudowanym efektem ZVex Fuzz Factory czy też kontrolerem MIDI sterowanym przez dotykowy ekran. Zostały one wykonane właśnie dla Bellamy'ego, który jest wierny marce Manson od ponad 20 lat. Choć firma ma na koncie również współpracę z takimi artystami jak Dave Grohl, John Paul Jones, Martin Barre czy Robin Finck - to właśnie nazwisko frontmana Muse jest z nią obecnie najsilniej kojarzone. Bellamy korzystał przez lata z wielu customowych gitar Manson, firma oferuje również kilka sygnowanych przez niego modeli MB-1, MB-1S, DL-1 i MB-2E.

Matt Bellamy z customowym modelem Red Glitter wyposażonym m.in. w dotykowy ekran kontrolera MIDI. Zdjęcie: Asia Kubicka

Nie jest więc szczególnie zaskakujące, że to właśnie w tego producenta postanowił zainwestować Matt Bellamy nabywając większościowy pakiet udziałów firmy. "Z radością przejmuję odpowiedzialność za Manson Guitar Works i przyszły rozwój jego potencjału. Gram na gitarach Manson od momentu, gdy uczestniczyłem w projektowaniu mojego pierwszego customowego instrumentu, mam więc najlepszy wgląd w produkty marki". "To wspaniały krok naprzód oparty na doskonałych relacjach, które rozwinęliśmy z Matthew przez ponad dwie dekady" - dodaje Adrian Ashton, który zachował fotel prezesa spółki.

Marka Manson Guitar Works, pierwotnie wykonująca instrumenty jedynie na zamówienie, stale rozszerza swój asortyment balansując między produkcją na pełną skalę a lutniczym podejściem opartym na przywiązaniu do szczegółów. Dalszemu rozszerzeniu produkcji ma służyć niedawna przeprowadzka firmy do zakładów przemysłowych w Ashburton. W związku ze zmianami, założyciel firmy, 65 letni Hugh Manson przejdzie na częściową emeryturę zachowując status konsultanta firmy.

Zdjęcie: Jolyon Holroyd Photography

Ledwie dzień od informacji o zmianach w spółce, Matt Bellamy zaprezentował wczoraj pierwszy customowy model Manson Guitar Works przygotowany specjalnie dla Toma Morello, który supportował Muse podczas ostatniej trasy po Wielkiej Brytanii. Wykończony na niebiesko instrument posiada korpus oparty na sygnowanych przez Bellamy'ego modelach MB oraz napis 'Power To The People'. Gitara wyposażona jest m.in. w gryfowy pickup Sustainer, tremolo Floyd Rose oraz charakterystyczny dla Morello killswitch.

https://www.mansonguitarworks.com