Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FENDER
Fender Rarities Flame Ash Top Jazz Bass

Fender zaprezentował kolejny instrument z serii Rarities. Tym razem jest nim Flame Ash Top Jazz Bass.

Począwszy od kwietnia do grudnia 2019, w limitowanej linii Rarities Series pojawi się dziewięć butikowych modeli gitar. Instrumenty, wykonane w kalifornijskiej siedzibie firmy w Coronie, będą posiadać m.in. wzorzyste topy z klonu, jesionu i koa (wykorzystane w nich drewno daje nazwę poszczególnym modelom), customowe przetworniki klasy premium, opracowane dla każdego modelu, unikalną elektronikę oraz high-endowe wykończenia. Dotychczas do katalogu Fendera trafiły modele: Rarities Flame Maple Top StratocasterRarities Red Mahogany Top TelecasterRarities Flame Ash Top StratocasterFlame Maple Top Chambered TelecasterQuilt Maple Top StratocasterQuilt Maple Top Telecaster oraz Flame Koa Top Stratocaster. Najnowszym instrumentem z serii jest Flame Ash Top Jazz Bass.

Bas posiada korpus wykonany z dwóch kawałków drewna olchy, który zwieńczony jest topem z jesionu płomienistego w wykończeniu Plasma Red Burst na wysoki połysk. Jasny, klonowy gryf o cienkim profilu '64 "C" i wykończeniu na wysoki połysk połączono z ciemną, hebanową podstrunnicą o zaokrąglonych krawędziach i białym bindingu. Promień podstrunnicy wynosi 9,5" (241 mm), a menzura instrumentu 34" (86,36 cm).

Na pokładzie Fendera Rarities Flame Ash Top Jazz Bass znajdziemy trzywarstwowy pickguard (czarny/biały/czarny), podpórka pod kciuk, 21 progów vintage tall, białe znaczniki pozycji w kształcie kropek i siodełko z kości. Do tego vintage'owy hardware - mostek z czterema gwintowanymi siodełkami oraz otwarte klucze Pure Vintage Reverse.

Na układ elektroniczny składają się przetworniki Pure Vintage '64 Single-Coil Jazz Bass w pozycji środkowej i przy mostku, dwa pokrętła Volume oraz potencjometr Master Tone. Komplet obejmuje również twardy, vintage'owy futerał deluxe w kolorze brązowym.

 

https://www.fender.com/