Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - sierpień 2019

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - sierpień 2019

Music Man zaprezentował kolejną, sierpiową kolekcję Ball Family Reserve, w skład której weszły trzy nowe, unikalne modele.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w sierpniu 2019 roku to Valentine w wykończeniu Target Burst, Majesty w wersji Blue Steakhouse oraz bas Bongo 5 HH w barwie Wild Cherry Burst. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Valentine Target Burst

Limitowany do 45 egzemplarzy BFR Valentine charakteryzuje się jesionowym korpusem double bound (z podwójnym bindingiem) w ekskluzywnym wykończeniu Target Burst pokrywającym obydwie strony korpusu. Trzywarstwowy pickguard (biały/czarny/biały) doskonale pasuje do pergaminowego bindingu korpusu i gryfu, a także do dużych bloków markerów wykonanych z białego pearloidu i umieszczonych na hebanowej podstrunnicy oraz perłowych główek kluczy. Tylną część naturalnie wykończonego, przykręcanego gryfu z selekcjonowanego i poddanego obróbce termicznej klonu wzorzystego zdobi dekoracyjny pasek z jodełkowym wzorem, który oczywiście nie występuje w standardowych modelach Valentine. Każdy egzemplarz został podpisany przez Jamesa Valentine z Maroon 5 i oferowany jest wraz z numerowanym certyfikatem autentyczności i twardym futerałem.

Na pokładzie gitary znajdziemy płytkę łączenia gryfu z korpusem (5 śrub), 22 progi ze stali nierdzewnej, siodełko główki z kompensacją menzury poszczególnych strun, blokowane klucze Schaller M6-IND, a także przykręcony bezpośrednio do korpusu stały mostek z siodełkami z giętej blachy stalowej oraz profilowaną, chromowaną nakładką. Na elektronikę Valentine tradycyjnie składają się dwa przetworniki Music Man Custom - humbucker przy gryfie i ukośnie ustawiony singiel przy mostku, zamontowany w puszce typowej dla przetwornika dwucewkowego. Obydwa przetworniki osłaniają metalowe, chromowane puszki. Układ uzupełnia aktywny preamp Music Man Custom, trzypozycyjny przełącznik oraz pokrętła potencjometrów głośności i barwy - obydwa typu push/push. Volume kryje w sobie boostera podbijającego poziom sygnału, natomiast Tone rozłącza cewki humbuckera.

 

Majesty Blue Steakhouse

Kolejny model Majesty w serii Ball Family Reserve jest limitowany do 87 egzemplarzy. To konstrukcja neck through body z gryfem z mahoniu honduraskiego i skrzydłami korpusu z mahoniu afrykańskiego. Uwagę zwraca duża tarcza na korpusie wykonana z klonu typu spalted (faktura, najczęściej w martwego drewna, która powstaje w wyniku działania organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby) zestawiona z wykończeniem Steakhouse Blue (błękitny węgiel drzewny) pokrywającym korpus, gryf i główkę. Kolejny element kontrastu wprowadza ciemna, hebanowa podstrunnica ozdobiona kremowym bindingiem, jasnymi markerami progów typu Atlante Majesty oraz oczywiście logo Majesty przy pierwszym progu. Kremowy kolor zastosowano również do przetworników. Każdy instrument posiada podpis Johna Petrucci, numerowany certyfikat autentyczności i twardy futerał.

Za brzmienie gitary odpowiada para najnowszych customowych przetworników DiMarzio, sygnowanych przez Petrucci'ego - Rainmaker przy gryfie i Dreamcatcher przy mostku oraz zainstalowany pod mostkiem pickup piezo. Do tego aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trzypozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trzypozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo. Instrument posiada również 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, customowy mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo ze stalowymi siodełkami i profilowaną, chromowaną nakładką oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

 

Bongo 5 HH Wild Cherry Burst

Jesionowy korpus limitowanego, pięciostrunowego basu Bongo posiada wykończenie Wild Cherry Burst połączone z czarnym pickguardem, czarnymi, plastikowymi osłonami przetworników i pokrętłami potencjometrów, a także czarnym bindingiem gryfu i znacznikami pozycji w tym samym kolorze. Całość uzupełnia pokryty chromem hardware. Zarówno naturalnie wykończony gryf, jak i podstrunnicę wykonano z selekcjonowanego przypalanego klonu wzorzystego.

Instrument uzbrojono w płytkę łączenie gryfu z korpusem (5 śrub), 24 progi o wysokim profilu wykonane z nowego srebra, lekkie klucze Custom Music Man o ergonomicznym designie oraz chromowany mostek Music Man Standard ze stalową podstawą i siodełkami. Elektronika to dwa humbuckery z magnesami neodymowymi, czterokanałowy aktywny preamp 18V i regulatory Volume, Balance, Mid (Low Mid/High Mid) i Bass (Treble/Bass). Bongo 5HH limitowany jest do 57 egzemplarzy.

 

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl