Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - październik 2019

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve - październik 2019

Music Man zaprezentował właśnie październikową kolekcję Ball Family Reserve, w skład której weszły trzy nowe, unikalne modele.

Seria Ernie Ball Music Man Ball Family Reserve jest z założenia celebracją dziedzictwa Music Mana i wyjątkowych umiejętności jego lutników. Trzy nowe instrumenty, które zasiliły serię w październiku 2019 roku to Majesty w kolorze Dargie Green 3, jeszcze jedna sygnatura Johna Petrucci - JP15 7 String w wersji Blood Orange Burst oraz bas StingRay w wykończeniu Vintage Sierra Burst. Każda gitara Ball Family Reserve, w porównaniu ze standardowymi egzemplarzami posiada ulepszenia, takie jak nowe wersje wykończeń czy wyselekcjonowane drewno użyte do budowy, które czynią z tych instrumentów jedyne w swoim rodzaju unikaty.

Majesty Dargie Green 3

Limitowany do 76 egzemplarzy Majesty cechuje się satynowym, oliwkowo-zielonym wykończeniem Dargie Delight 3, które pokrywa cały korpus, główkę oraz tylną część gryfu. Kolejną unikalną cechą modelu jest minimalistyczny wygląd hebanowej podstrunnicy typu 'runway' o promieniu 17". Wzdłuż jej krawędzi poprowadzono paski wykonane z masy perłowej, które zastąpiły tradycyjne markery stosowane w sygnaturze Petrucci'ego, w tym także charakterystyczną inkrustację Majesty umieszczoną przy pierwszym progu. Każdy instrument został ręcznie podpisany przez gitarzystę Dream Theater, a w skład kompletu wchodzi również twardy futerał i numerowany certyfikat autentyczności.

Gitara posiada mahoniowy gryf przechodzący przez całą długość korpusu oraz skrzydła korpusu wykonane z lipy. Za brzmienie gitary odpowiada para najnowszych customowych przetworników DiMarzio, sygnowanych przez Petrucci'ego - Rainmaker przy gryfie i Dreamcatcher przy mostku oraz zainstalowany pod mostkiem pickup piezo. Do tego aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trzypozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trzypozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo. Instrument wyposażono również w 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, customowy mostek tremolo John Petrucci Music Man Piezo ze stalowymi siodełkami i profilowaną, chromowaną nakładką oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

 

JP15 7 String Blood Orange Burst

Siedmiostrunowy JP15 7 zwraca uwagę wyglądem - czarny hardware połaczono z czerwonym kolorem korpusu i topem z niezwykle efektownego klonu spalted (jego unikalna faktura powstaje w najczęściej martwym drewnie w wyniku działania organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby), w customowym wykończeniu Blood Orange Burst. Każdy z 71 egzemplarzy gitary został podpisany przez Johna Petrucci i dostarczany jest z numerowanym certyfikatem autentyczności.

JP15 7 posiada korpus z mahoniu afrykańskiego oraz gryf i podstrunnicę z wyselekcjonowanego i poddanego działaniu wysokiej temperatury klonu wzorzystego. Podstrunnica o promieniu 17" mieści 24 progi medium jumbo ze stali nierdzewnej, markery JP15 w kształcie tarcz oraz tarczę z cyfrą 15 przy pierwszym progu. Zastosowano parę humbuckerów DiMarzio Illuminator oraz zainstalowany pod mostkiem pickup piezo. Do tego aktywny preamp Custom Music Man, potencjometr głośności push/push z podbiciem gainu, pasywny potencjometr tonów push/push 500kOhm z kondensatorem .022µF, oferujący dodatkową konfigurację barwy, trzypozycyjny przełącznik pickupów z customową konfiguracją położenia środkowego, drugi, trzypozycyjny switch piezo/magnetic oraz potencjometr głośności piezo. Instrument wyposażono również w customowy mostek tremolo piezo ze stalowymi siodełkami i prostokątną nakładką oraz blokowane klucze Schaller M6-IND.

 

StingRay Vintage Sierra Burst

Nowy StingRay H Fretless BFR to jedyny bezprogowy bas zaoferowany przez Music Mana w tym roku. Wśród unikalnych cech modelu znajdziemy jednolity korpus z wzorzystego jesionu bagiennego w kolorze Sierra Burst, pozbawiony tradycyjnego owalnego pickguarda, gryf i podstrunnicę z przypiekanego klonu wzorzystego oraz wykończenie gryfu na wysoki połysk (w przeciwieństwie do stosowanego zazwyczaj satynowego wykończenia olejowo-woskowego). Limitowany do 106 egzemplarzy bas wysyłany jest wraz z twardym futerałem.

Za brzmienie odpowiada pasywny humbucker Music Man z magnesem neodymowym, trzypasmowym aktywnym preampem (pokrętła Bass, Mid, Treble) z headroomem 18V i potencjometrem Master Volume. Na osprzęt składają się mostek Music Man Vintage z płytą i siodełkami wykonanymi ze stali, lekkie klucze Custom Music Man, a także kompensowane siodełko z syntetycznej kości (melamina).

 

https://www.music-man.com
www.musicinfo.pl