A Conversation With Alice - nowy singiel Joe Bonamassy

Newsy

Szymon Kubicki

A Conversation With Alice - nowy singiel Joe Bonamassy

Joe Bonamassa zaprezentował najnowszy singiel, zapowiadający planowany na 2020 rok album. Do kompozycji "A Conversation With Alice" powstał również teledysk.

Tytuł utworu nawiązuje do terapeutki, z którą Joe Bonamassa spotkał się, aby porozmawiać o pewnych "problemach": "Piosenka opowiada o interesującym doświadczeniu sprzed kilku lat, kiedy kilkoro moich przyjaciół zainterweniowało i stwierdziło, że powinienem z kimś pogadać na temat pewnych problemów, które pojawiają u mnie od czasu do czasu. Zgodziłem się i spotkałem się z tą kochaną kobietą w Los Angeles, aby porozmawiać o moich problemach. Po drugiej sesji doszedłem do wniosku, że nic się z tym nie da zrobić, a moje wewnętrzne szaleństwo sprawia, że jestem dobry w mojej pracy. Lubię być w niej dobry."

"Uważam, że jestem dobry w tym co robię, no chyba, że zapytacie o to w Internecie. Odbywa się tam swoista debata, która jeszcze wzmaga to całe szaleństwo. Zobaczcie, jak to wszystko jest ze sobą powiązane. Dlatego postanowiłem napisać o tym piosenkę." "A Conversation With Alice" został zarejestrowany w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, gdzie Joe Bonamassa pracował nad nowym materiałem. Do utworu powstał również teledysk utrzymany w typowej już dla Bonamassy konwencji ukazującej muzyków pracujących w studio.

 

 

Joe Bonamssa zdradził również, że "A Conversation With Alice" będzie częścią nowego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku. Dalsze szczegóły dotyczące krążka, jego tytułu i daty premiery poznamy wkrótce.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia ukazał się album "Easy To Buy, Hard To Sell" nowego projektu gitarzysty The Sleep Eazys. Płyta została wyprodukowana przez samego Bonamassę i jest hołdem złożonym muzykom, którzy inspirowali go jako młodego gitarzystę, takim jak Hank Garland, Jimmy Bryant, Link Wray, Tony Joe White, King Curtis oraz Danny Gatton.

Zdjęcie: Robert Wilk