Joe Bonamassa inicjuje program pomocy dla artystów

Newsy
Joe Bonamassa inicjuje program pomocy dla artystów

Joe Bonamassa oraz założona przez niego fundacja non-profit Keeping The Blues Alive zainicjowali program wsparcia finansowego dla artystów pozbawionych możliwości zarobkowania w związku z pandemią koronawirusa.

Pandemia wirusa COVID-19 postawiła w bardzo trudnej sytuacji branżę rozrywkową na całym świecie, w tym aktywnie koncertujących zawodowych muzyków. W związku z odwoływanymi koncertami i innymi wydarzeniami musieli oni zawiesić rozwój swojej kariery i z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości zarobkowania.

Program doraźnej pomocy Fueling Musicians, powołany do życia przez Bonamassę i jego fundację Keeping The Blues Alive (KTBA), ma na celu wsparcie muzyków poprzez zapewnienie im natychmiastowych płatności gotówkowych na niezbędne życiowe wydatki, w wysokości 1000 $, a także przedpłaconych kart paliwowych z limitem 500 $. Środki te mają pomóc w utrzymaniu się artystów na powierzchni i powrót do koncertowania, gdy okoliczności na to pozwolą.

Joe Bonamassa wpadł na pomysł stworzenia programu Fueling Musicians kiedy okazało się, że w związku z rozwojem epidemii i zaleceniami władz musiał pozostać w domu. Wspomnienia jego przeszłych doświadczeń, jako intensywnie koncertujący muzyk samodzielnie zmagający się z licznymi trudnościami sprawiły, że gitarzysta doszedł do wniosku, iż aktualna sytuacja niepewnych przyszłości artystów musi być o wiele trudniejsza. "Przemysł muzyczny został dosłownie rzucony na kolana" - mówi Joe, który zdał sobie sprawę, że niezbędne dla zachowania źródeł utrzymania artystów jest wsparcie ich finansowo, do czasu, gdy będą mogli wrócić na trasę.

Inicjując program Fueling Musicians, KTBA i Bonamassa przeznaczyli na początek 25 tysięcy dolarów, dostępnych natychmiast dla muzyków w potrzebie. Początkowe zasilanie funduszu będzie pochodziło z kilku źródeł, w tym zysku ze sprzedaży prototypowego, sygnowanego wzmacniacza używanego podczas koncertów przez Bonamassę, wybranego z jego słynnej, osobistej kolekcji. KTBA będzie również prowadzić zbiórki na platformach crowdfundingowych, z których cały dochód będzie przekazywany na Fueling Musicians. Joe Bonamassa ogłosi także w dniu urodzin, 8 maja, facebookową, trwającą tydzień zbiórkę, z której przychody zasilą program. W planach jest również organizacja specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w maju i będzie dostępne w streamingu.

"Jesteśmy w krytycznym momencie dla branży muzycznej i chciałbym zobaczyć, że wiele zespołów i artystów przetrwa i rozkwitnie, gdy otrzyma zielone światło na powrót w trasy koncertowe." - dodaje gitarzysta.

Więcej o programie Fueling Musicians na stronie Keeping The Blues Alive.

Zdjęcie: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka