Ernie Ball Music Man Hunter Hayes Artist Series Cutlass

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Hunter Hayes Artist Series Cutlass

Firma Ernie Ball Music Man zaprezentowała nowy model z linii Artist Series - tym razem jest to Cutlass sygnowany przez Huntera Hayesa.

To drugi, po modelu Dustina Kensrue, sygnowany instrument wprowadzony w maju do oferty firmy. Hunter Hayes to multiinstrumentalista i wokalista country, który od debiutu w 2011 roku sprzedał kilka milionów egzemplarzy albumów i był pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy. Jego sygnowany Cutlass, wraz z unikalnym wyposażeniem i wykończeniem przynosi jednocześnie nowe spojrzenie na ten popularny model marki.

Ernie Ball Music Man Hunter Hayes Artist Series Cutlass posiada korpus z olchy, wykończony w wersji Tahoe Blue i pokryty błyszczącym lakierem poliestrowym. Gryf i podstrunnicę wykonano z selekcjonowanego, przypiekanego klonu wzorzystego. Gryf został przykręcony do korpusu pięcioma śrubami i pokryty specjalną mieszanką oleju do kolb broni oraz wosku. Na podstrunnicy o promieniu 10" umieszczono 22 progi ze stali nierdzewnej o średniej szerokości i wysokim profilu oraz czarne kropki znaczników pozycji. Menzura wynosi 25,5".

 

Na wyposażenie instrumentu złożyły się: pickguard w kolorze pergaminu, blokowane klucze Schaller M6-IND oraz chromowany mostek Standard Music Man z hartowanej stali ze strunami przechodzącymi przez korpus i mosiężnymi siodełkami piezo.

Najciekawszym elementem instrumentu jest customowa elektronika oparta na połączeniu przetworników elektromagnetycznych i piezo. Znajdziemy tu więc trzy pickupy single-coil Music Man Custom z magnesami Alnico 5 wraz z aktywnym boostem +20 dB (włączanym mini przełącznikiem toggle) i aktywnym preampem Custom Music Man z układem Silent Circuit redukującym zakłócenia generowane przez przetworniki. Do tego pięciopozycyjny przełącznik przetworników, blend pot dla przetwornika przy gryfie w pokrętle Tone, dwa regulatory Volume (Mag i Piezo), a wreszcie dwa gniazda wyjściowe - stereo i mono. Diagram poniżej:

"Gdy w Music Manie rozmawialiśmy o tej gitarze zapytałem: 'Czy moglibyście to zrobić? Dołożyć tu układ boost Lukathera oraz połączyć gryfowy i mostkowy przetwornik, aby uzyskać brzmienie humbuckera?'" - mówi Hunter Hayes - "Nie mógłbym być bardziej zachwycony tą gitarą."

 

 

https://www.music-man.com